282 26. Huldiging van de toneelschrijver Henk Bakker wegens zijn 75e verjaardag en zijn gouden schrijversjubileum. Viering 50-jarig bestaan van het Schoolorkest Linos van het Stedelijk Gymnasium. 31. Bij zijn afscheid als directeur-generaal van de Rijkswaterstaat in Noord- Holland, wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, is ir. A. K. W. Unger uit Bloemendaal benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw; zijn opvolger is ir. F. J. de Vos uit Bergen op Zoom. Wegens zijn benoeming tot hoofdinspecteur van de Rijksinspectie voor het brandweerwezen neemt de heer Chr. Brauers afscheid als commandant van de Haarlemse brandweer. APRIL 1. Mr. M. A. V. Slingenberg, districtsbestuurder Noord-Holland van de Amsterdam-Rotterdambank, benoemd tot districtsbestuurder in Arnhem; hij treedt af als lid van de gemeenteraad, (zie 20 mei) De N.V. Levert en Schudel distilleerderij (1891) en wijnkoperij gaat over in handen van Van Hart's wijnhandel N.V. in Amsterdam. 4. De plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerie van Justitie, jhr. mr. Th. K. M. J. van Sasse van Ysselt, stelt de vergrootte huisvesting van de Raad van Beroep aan de Wilhelminastraat 66 in gebruik. De bisschop van Haarlem der r.k. kerk, mgr. drs. Th. Zwartkruis draagt een mis op in de vernieuwde parochiekerk aan de Korte Zijlweg in Over- veen. 5. Wegens het aanvaarden van een beroep naar Zaandam neemt ds. H. W. Wierda afscheid als predikant van de Gereformeerde kerk van Haarlem-Zuid. 8. Ten noorden van Spaarndam wordt de eerste boom geplant van het nieuwe recreatiegebied Spaarnwouderbos. Voor het uitvoeren van de tweede fase van het herziene verjongingsplan van de Haarlemmerhout besluit de gemeenteraad het op 8 januari 1969 be schikbaar gestelde bedrag van ƒ200.000 te verhogen tot ƒ400.000; het be drag is bestemd voor het nog niet verjongde deel van de z.g. Kleine Hout. Ook besluit de vergadering de besturen van de Stichting Haarlems Comité voor Nationale Feesten en van de Stichting Centrum-comité Koninginnedag uit te nodigen een fusie aan te gaan en te bepalen dat met ingang van 1971 het houden van kermissen uitsluitend van gemeentewege zal geschieden (tot nu toe werkten de afdelingen van het Comité zelfstandig). 9. Bekend gemaakt wordt een plan een nieuwe Stadsschouwburg- Concert gebouw aan het Wilsonsplein te bouwen. 10. Officiële opening van de Mr. Joh. Enschedéschool voor Middelbaar Eco nomisch en Administratief Onderwijs aan de Zijlvest; de lessen waren in augustus 1969 reeds begonnen. 11Opgericht wordt de Kaboutergroep Groot-hertogdom Haarlem. 12. Bij een brand in de Bos en Vaartstraat 26 komen een 85-jarige bewoonster en een 79-jarige bezoekster door verstikking om het leven. 15. De commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, stort de eerste beton voor het nieuwe Diaconessenhuis in de Schouwbroeker- polder in Heemstede; het gebouw zal in 1973 gereed komen. 17. De heer B. K. Buurman uit Heemstede legt zijn functie van dijkgraaf van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 284