288 de directeur van de Muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, de heer Piet Vincent, afscheid. 19. Burgemeester mr. dr. L. de Gou verricht de opening van het creatiefcen- trum voor de jeugd Kreater, gevestigd in een dubbeldeksbus die op diverse plaatsen van de stad geplaatst kan worden. 20. Ds. mr. C. Brouwer doet zijn intrede als predikant der Gereformeerde kerk van Heemstede. 24. Koningin Juliana brengt een bezoek aan het kortgeleden in gebruik ge nomen centrum voor epileptici-patiënten De Cruquiushoeve in Haarlem mermeer, niet ver van het voormalige gemaal De Gruquius. 25. In Santpoort is een nieuwe telefooncentrale in gebruik genomen, waardoor de telefoon-abonné's bij die van Haarlem worden opgenomen. 27. Wegens emeritaat legt pastoor H. A. J. Drost van de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart in Heemstede zijn ambt neer. Afscheid ds. S. M. A. Daalder als doopsgezinde predikant wegens emeritaat. 28. Mevrouw J. van Houte-Goossen viert haar 100e verjaardag. OKTOBER 1. Wethouder W. van Liemt stelt de Anegang als wandelstraat in gebruik. Ir. H. J. Bergsma, directeur van het Telefoondistrict Haarlem, 40 jaar in dienst der P.T.T. De heer R. Bitter, tot heden hoofdinspecteur der directe belastingen in Haarlem, benoemd tot directeur de rijksbelastingen in Groningen. 3. Iedere zaterdag (tot mei) kan men in de Kennemer Sporthal deelnemen aan „trim u fit". 5. Het Cruquiusmuseum in het voormalig gemaal De Cruquius gerestaureerd en opnieuw opengesteld. 12. Wethouder A. Thuis slaat de eerste paal voor 121 flatwoningen voor be jaarden en alleenstaanden aan de Alb. Schweitzerlaan en Briandlaan. Mevrouw C. A. J. Kroon-Küneken plaatst een herdenkingssteen in een huis van het in aanbouw zijnde complex Schoterhof aan het Piesmanplein; het complex zal begin 1972 in gebruik worden genomen en bevat 208 woonunits. 14. De gemeenteraad stelt een bestemmingsplan „Ziekenhuis St. Joannes de Deo" vast voor toekomstige uitbreiding van het ziekenhuis en stemt in be ginsel in met de stichting van een rioolwaterzuiveringsinstallatie in Schalk wijk door het hoogheemraadschap Rijnland te Leiden. 15. Colleges van ouderlingen van de hervormde gemeenten van Haarlem- Centrum, Haarlem-Schoten en Spaarnwoude-Spaarndam besluiten de ge meenten samen te voegen, zo mogelijk voor de zomervakantie 1971. 18. Pastoor E. Duijm legt de eerste steen van de Pauluskerk aan de Helmlaan, waarvoor de bouwkosten ƒ700.000 bedragen. 23. De Koninklijke Droste's fabrieken namen Ringer's Cacao- en chocolade fabrieken in Alkmaar over. 24. De Haarlemse Atletiek Vereniging „Haarlem" bestaat 50 jaar. 29. Burgemeester mr. dr. L. de Gou en wethouder A. Thuis stellen het ver nieuwde en uitgebreide pompstation van het gemeentelijk waterbedrijf in Overveen in gebruik, een project dat 5, 5 miljoen gulden heeft gekost, waar door de produktiecapaciteit is gebracht van 7 op 15 miljoen kubieke meter per jaar.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 290