289 30. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer Y. E. Dijkstra afscheid als directeur van Publieke Werken en als brand weercommandant van Bloemendaal. 31. „De verhalen van de spinnende kater" van Harriet Laurey, gekozen als het beste kinderboek van 1969; in 1958 werd haar boek „Sinterklaas en de struikrover" bekroond. Ook wordt „De zoon van de woordbouwer" van Frank Herzen onderscheiden met de jeugdboekenprijs. NOVEMBER 1. De heer P. A. de Ruig eervol ontslagen als notaris. Wegens emeritaat neemt ds. G. W. Tijman afscheid als predikant van de Baptistengemeente Haarlem. In Teylers museum wordt een nieuw elektrisch 31-toons instrument van de Stichting Huygens-Fokker in gebruik genomen. Ds. D. Ribs, die naar Leiden vertrekt, neemt afscheid als predikant van de Waalse gemeente. De heer B. J. M. Gudde, loco-gemeentesecretaris van Haarlem vertrekt naar Amersfoort, waar hij gemeende-secretaris wordt; in Haarlem volgt mr. J. de Vries hem op. 2. Huldiging van mr. A. A. M. Bom, hoofd van de afdeling Arbeidsvoorwaarden van de Algemene Werkgevers Vereniging, 25 jaar bij deze vereniging werk zaam. 9. Alvorens de gemeenteraad begint aan de behandeling van de agenda worden de heren D. A. J. Spek en J. J. Voogd gehuldigd, omdat zij 25 jaar deel uitmaken van de raad; de begroting wordt op 19 november vastgesteld. 21. Ingebruikname van het clubhuis van de sportclub Bato aan de Zoetestraat. Bij zijn afscheid als voorzitter van de Nederlandse Culturele Sportbond wordt de voorzitter, de heer H. Stapel uit Bloemendaal, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 22. De hulpkerk van de Kerk van de Nazarener aan de Zijlweg 218 in gebruik genomen (het noodgebouw was op Zijlweg 297). 24. Wegens zijn benoeming tot secretaris-generaal van de Internationale van Overheidspersoneel in Londen neemt de heer G. W. Franken afscheid als voorzitter van de Haarlemse Bestuurdersbond en districtsbestuurder van de Algemene Bond van Ambtenaren. 25. Bij Koninklijk besluit wordt mr. J. P. Petersen, die op 24 mei 70 jaar wordt, met ingang van 1 juni 1971 eervol ontslag verleend als vice-president van de Haarlemse rechtbank. 27. Wethouder W. van Liemt stelt de parkeergarage aan de Raaks in gebruik. 28. In tegenwoordigheid van burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt de Com mandant voor Nederland van het Leger des Heils Kaare Westergaard het nieuwe gebouw van het Leger des Heils aan de Bandoengstraat in ge bruik. 29. Ds. A. H. Agterbeek, die naar Rijnsburg vertrekt, neemt afscheid als pre dikant van de Pinkstergemeente.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 291