290 DECEMBER 2. De Islam-centra aan de Koningsteinstraat (ontmoetingspand annex moskee voor Turken en Marokkanen) in gebruik genomen na een toespraak van wethouder A. Thuis. 3. Viering 25-jarig bestaan van Haarlems Christelijk Mannenkoor. 4. Op zijn 60e verjaardag wordt mr. E. M. J. Minderop uit Heemstede, voor zitter Bedrijfsapostolaat in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, benoemd tot ridder in de Orde van H. Gregorius de Grote. 8. Dr. A. M. de Roos, verbonden aan het research-laboratorium van Brocades Stheeman, benoemd tot directeur van de Keuringdienst van waren in Enschede. 9. De nieuwe lokalen voor kantoor- en winkelpraktijk van de Mr. A. Bruch- school voor leavo en lavo aan de Jacobstraat in gebruik genomen. 11Installatie van mejuffrouw mr. A. L. G. Rosier, vroeger kantonrechter te Sneek, als kantonrechter te Haarlem. 14. De minister van Economische zaken, de heer R. J. Nelissen houdt op de vergadering van Land- en Tuinbouwbond een inleiding over ,,De land- en tuinbouw in een geïndustrialiseerde maatschappij". De Koninklijke Algemene vereniging voor Bloembollencultuur houdt we gens verplaatsing der zetel naar Hillegom, haar laatste vergadering in Haarlem (zie 28 dec.). Vermoedelijk door verrotting zijn wieken van de Molen ,,De Stoop" aan de Heussensstraat gevallen. 16. Aan de examens van de Stichting Nederlandse Associatie voor praktijk examens neemt de miljoenste kandidaat deel die in het Concertgebouw een aandenken in ontvangst neemt. De gemeenteraad besluit aan de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij over het jaar 1970 een subsidie toe te kennen voor het lokale exploi tatietekort, welk tekort thans geraamd wordt op ƒ646.000 (verwacht wordt dat het rijk hiervan 476.000 zal terugbetalen) en de bij besluit van 29 januari 1969 verleende bijdrage van ƒ6.303.000 voor reorganisatie van het traject Oostsingelgracht te verhogen met 3.032.180. 18. Luitenant ter zee der eerste klasse H. G. van der Lee uit Aerdenhout be noemd tot adjudant van Prins Bernhard. Dr. H. Ruygers, staffunctionaris van de Nationale Raad voor Maatschap pelijk Welzijn, spreekt bij de opening van een nieuw kantoorgebouw van de Stichting voor Opleiding tot Sociale Arbeid aan de Nieuwe Gracht. 21. Bij Koninklijk Besluit wordt de heer M. W. Treurniet met ingang van 1 september 1971 eervol ontslag verleend als notaris. 22. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer J. H. W. Scholte afscheid als directeur van de gemeentelijke dienst voor markt- en havenwezen. 24. Het gerechtshof in Arnhem veroordeelt een rechter uit Haarlem wegens het in gevaar brengen van het verkeer tot een boete van 1000 en acht het tenlaste gelegde gedeelte uit de dagvaarding over dood door schuld niet bewezen. De heer M. J. V. Kloeck uit Beverwijk is benoemd tot notaris in Heemstede. 28. Voor de laatste maal houden de bloembollenhandelaren en kwekers beurs in het Krelagehuis en op 4 januari 1971 komen zij in Hillegom bijeen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 292