33 Bij de raadsverkiezingen van 1935 deed de heer Noordhoff zijn intrede in de raad van Haarlem als lid van de S.D.A.P. Principieel geheelonthouder als hij was, voerde hij in zijn maidenspeech het woord over de vaststelling van het maxi mum aantal drankvergunningen in Haarlem, dat hij te hoog vond. Toen de fraktievoorzitter van de S.D.A.P., de heer Reinalda tussentijds wethouder werd ter vervanging van mr. Gerrits, werd de heer Noordhoff in januari 1936 voorzitter van de socialistische fraktie en voerde hij als eerste het woord bij de begrotingsdebatten over 1936. Vier maanden na zijn installa tie als raadslid was dit een snelle promotie. Hij behandelde toen vooral het wegens de werkloosheid actuele Plan van de Arbeid van de S.D.A.P. Naast zijn funktie als hoofdbestuurslid van het N.V.V. en het daaraan verbonden redacteurschap van het weekblad „De Vakbeweging", waarin hij de ambtenarenzaken behan delde, was de heer Noordhoff nog op verschillende maat schappelijke terreinen werkzaam. Zo was hij een van de op richters en jarenlang voorzitter van Humanitas in Haarlem. Hij was actief in de Reclassering en kroonlid van het Scheids gerecht voor Ambtenaren. Speciale belangstelling had de heer Noordhoff voor de petroleum-politiek. Hierover publi ceerde hij enige boeken en talloze artikelen en hij bezat een enorm knipselarchief over deze materie. Zijn raadslidmaatschap duurde tot 3 maart 1941 toen de Haarlemse gemeenteraad door de bezetter werd ontbonden. Onmiddellijk na de Bevrijding in mei 1945 benoemde de heer Reinalda, die als waarnemend Burgemeester optrad, de heer Noordhoff als een van de adviseurs van de Burge meester en daarbij viel hem de taak van het beheer van de gemeentefinanciën en de gemeentebedrijven toe. In oktober 1945 werd hij door de Noodraad gekozen tot wethouder met dezelfde portefeuille. Bij het optreden van de eerste, gekozen, raad van 1946 trad hij af als wethouder en werd als zodanig opgevolgd door mr. Sake van der Wall. Toen deze in januari 1949 overleed, werd de heer Noordhoff opnieuw tot wethouder

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 35