43 slagen, weinig vermoedend dat hij daar nog eens in een andere functie zou terugkeren. Van 1922 tot 1929 doceerde hij bouwkunde aan de toenmalige M.T.S. te Haarlem en nam deel aan een aantal prijsvragen. Zijn ontwerp voor een Volkenbondsgebouw te Genève werd niet bekroond, maar trok wel sterk de aandacht. Daarna won Friedhoff de besloten prijsvraag voor de Christian Science Kerk te Amsterdam, voor het hervormde Weeshuis te Amsterdam, voor het stad huis te Enschedé en voor het Van Heutsz-monument in de hoofdstad. Inmiddels had hij reeds relaties aangeknoopt met de gemeente Haarlem die hem in 1938 benoemde tot hoofd ingenieur van openbare werken, belast met de afdeling Bouw kunde. Men sprak pas later van stadsarchitect. Het gezin verhuisde toen naar Haarlem, waar hij aan de Beelslaan een woonhuis bouwde voor zich en de zijnen. Toen had hij al woonhuizen in Arnhem, Reewijk en Haarlem ontworpen. Zijn belangstelling ging evenwel vooral uit naar grote ge bouwen en als stadsarchitect kon hij in die richting veelvuldig werkzaam zijn. Uit deze tijd dateert de bouw van de Führop- school, de Floraschool, de Beatrixschool te Overveen, de Wilhelminaschool en de Jan Pieterszoon Coenschool. Als stadsarchitect, als lid van de schoonheidscommissie en als bestuurslid van de vereniging Haerlem heeft Friedhoff veel voor de architectuur in de stad gedaan. De herstellingen aan de Hoofdwacht werden naar zijn ontwerp verricht: de ingangsdeur werd in de oude toestand hersteld, het portaal kreeg nieuwe plavuizen, er werd een nieuwe eikenhouten trap aangebracht. De buitenkant van het gebouw werd in frisse kleuren geschilderd. In deze periode schreef Friedhoff voor de vereniging Haer lem verscheidene necrologieën en gaf ontelbare deskundige adviezen. In 1950 trad hij als bestuurslid af wegens vertrek naar Wassenaar. In 1946 bood Ir. Heyning, Directeur-Generaal van de Rijksgebouwendienst hem namens de Regering de functie van Rijksbouwmeester aan, die Friedhoff tot 1957 heeft ver vuld. Hij bouwde in Den Haag de ministeries van Marine

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 45