264 vergadering stemt in met het inrichtingsplan en de tijdelijke bestuurs vorm van het recreatiegebied Spaarnwoude (zie 11 okt.). Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt het nieuwe winkelcentrum Schalk wijk in gebruik. De 70 jaar geworden notaris M. W. Treurniet legt zijn ambt neer en wordt opgevolgd door mr. H. D. de Vries Robbé. 2 De Stichting „Ateliers '63", vroeger gevestigd in de voormalige Kouden- hornkazerne, betrekt het vroegere Sint Jozef Kinderhuis aan de Zijlvest. Prinses Margriet brengt een bezoek aan het in deze zomer gereed ge komen Psychiatrische centrum „De Hartekamp" aan de Herenweg in Heemstede nabij de grens van Bennebroek. 4 Wethouder J. H. W. Bückmann stelt in Bloemendaal de jongerensociëteit Toshaba (Stichting katholieke Jeugdraad) in gebruik. 7 De weekmarkt in Schalkwijk verplaatst van de Niels Finsenstraat naar het parkeerterrein van het winkelcentrum. 10 Viering van het 40-jarig bestaan van de openbare lagere Vondelschool in Aerdenhout; de onderwijzeres mejuffrouw J. H. Hofland en het hoofd der school, de heer E. J. Gottschal, zijn 40 jaar aan de school verbonden. 11 Ter gelegenheid van de Brandweerdag houdt de brandweer op enige plaatsen in de gemeente demonstraties. Op vele plaatsen in het centrum der stad worden manifestaties gehouden onder de naam „octopus" ter gelegenheid van de opening van het zesde jaar van „Jongeren Culturele Paspoorten". 12 Ter viering van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van belangstellenden in het spoor- en tramwezen stopt op het Haarlemse station de uit 1958 daterende stoomlocomotief 011-062 van de Deutsche Bundesbahn die 15 rijtuigen uit 1924 met 1200 passagiers trekt. Intrede van ds. L. Herlaar, gereformeerd predikant in Weesp, als pre dikant van „De Cruquiushoeve" van de Christelijke vereniging tot ver pleging van lijders(essen) aan vallende ziekte; hij volgt ds. T. Kruyne op die wetenschappelijk hoofdmedewerker wordt van de theologische facul teit in Groningen. 13 De Provinciale Staten besluiten tot aankoop van het gebouw van Fluor aan de Schipholweg voor huisvesting van provinciale diensten en nemen afscheid van de griffier der Staten mr. G. W. van Dokkum die op 1 okto ber de provinciale dienst verlaat en als provinciale onderscheiding een zilveren blad ontvangt. 14 De vergadering van de Haarlemse vereniging tot bestrijding der tuber culose besluit tot opheffing der vereniging. 15 Ds. G. Kroes, die later naar Woerden vertrekt, 25 jaar luthers predikant. Als voorzitter van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Zuid- Kennemerland installeert mr. dr L. de Gou een werkgroep die een on derzoek zal instellen naar de verwevenheden tussen Kennemerland en de Kennemergemeenten ten noorden van het Noordzeekanaal en zo moge lijk een antwoord dient te geven op de vraag of er sprake is van zodanige verwevenheden dat de vorming van een gewest Kennemerland wenselijk is. 16 Ruys Haarlem N.V. (verpakkingspapier en papiergroothandel), die sinds 1966 met verlies werkt, ontslaat 67 van de 350 werknemers in het kader van de reorganisatie.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 266