161 24 De Haarlemse rechtbank veroordeelt een 29-jarige barkeeper wegens moord op een jonge vrouw in een flat aan de Ierlandstraat tot een ge vangenisstraf van tien jaar en terbeschikkingstelling van de regering. 27 De heer A A. Trouwborst neemt afscheid als pastoor van de bint Liduina-parochie en wordt opgevolgd door de heer L. Timmermans, kapelaan der parochie. 15 17 MAART 4 De voetbalclub E.D.O. viert haar 75-jarig bestaan. 5 Door het springen van een waterleidingbuis aan de Rollandslaan heelt een groot deel der Haarlemmers gedurende tweeënhalf uur geen water. De gemeenteraad benoemt tot directeur van de dienst Sociale Zaken drs. A. Lagerwey, chef van de afdeling algemene zaken van de dienst. Opening van het kantoor aan de Schotersingel 155 van de drie samen werkende instellingen voor gezinszorg (Stichting Samenwerkende ge- 18 Ingebruikneming van het clubgebouw van de voetbalclub „Schalkwijk". 20 Bij een verkeersongeluk tijdens mist op de Cruquiusweg in Heemstede komen drie Duitsers en één Italiaan, werkzaam bij de Hoogovens, om 22 Wethouder D. A. J. Spek stelt het dagverblijf aan de Vondelweg voor geestelijk gehandicapte kinderen in gebruik. 23 Publicatie van een gemeentelijk plan om de Gierstraat en Grote Hout straat als voetgangersdomein te maken, dat de gemeenteraad op 15 juni 24 De heer Joh. de Wijs is vijftig jaar bestuurslid van de afdeling Haarlem van de Christelijke bedrijfsbond voor handelsbedienden en voor het bank- en verzekeringswezen en wordt op 28 april ter gelegenheid van Koninginnedag onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Na 27 jaar lid van het bestuur, waarvan 14 jaar als voorzitter, van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholieke Grafische bond te zijn geweest neemt de heer H. G. C. Essenbergafscheid en wordt be noemd tot ere-voorzitter (op 26 september overlijdt de heer Essenberg). Mevrouw M. P. Th. de Gou, echtgenote van de burgemeester, stelt in het gebouw der Doopsgezinde gemeente aan de Peuzelaarsteeg het poppentheater van Marijke Kots in gebruik. 30 De heer M. Eek bij zijn afscheid als voorzitter van de Ondernemers centrale voor het midden- en kleinbedrijf benoemd tot erevoorzitter. De Grote Markt is zodanig herbestraat dat parkeren met auto s strafbaar is De heer J. Buiter neemt wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid als directeur van het gas- en waterleidingbedrijf van Bloemendaal. APRIL 4 De gemeentelijke verordening om parkeer-excessen tegen te gaan is van kracht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 163