162 5 In de Hallen is de tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus" met steun van Merck Sharp Dohme ingericht, (zie 7 april). 6 Dom Helder Camara, aartsbisschop van Brazilië, spreekt in het Con certgebouw over geweldloosheid. 7 Prins Bernhard stelt in de Waarderpolder de uitbreiding van Merck Sharp Dohme in gebruik en de president-directeur prof. dr. A. T. Knoppers wordt benoemd tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. 12 De gemeenteraad stelt aan de voetbalclub H.F.C. Haarlem een bedrag van 360.000 beschikbaar voor verlichting, accomodatie, verbetering, exploitatie en aflossing tribuneschuld, besluit mede te werken aan de verhuizing van n.v. Visser's autodiensten aan de Warmoesstraat naar de Oudeweg en stelt geld beschikbaar voor herstel van de molen De Vijf huis. 13 Wethouder D. A. J. Spek installeert de Raad voor Maatschappelijk Welzijn. 15 Bij de viering van het 50-jarig bestaan van de R.K. Woningbouwvereni ging Sint Jozef wordt de voorzitter, de heer P. Prins, toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. (zie 3 juni) De afdeling Kennemerland van de Ancient Order of Foresters bestaat 40 jaar. 18 Installatie van MR. W. Möger als substituut-officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank. 19 Het reeds een jaar in gebruik zijnde Bejaardencentrum Schalkweide op de hoek Floris van Adrichemlaan en Prof. Eijkmanlaan (Boerhaavewijk) officieel geopend. 23 Wegens verbouwing wordt de Stadsschouwburg gesloten tot 17 augustus. In de Kennemerduinen wordt een 21-jarig Amsterdams meisje door haar Italiaanse vriend door wurging om het leven gebracht. 25 De staatssecretaris voor volkshuisvesting, de heer Buck, brengt in het kader van de stadsvernieuwing een bezoek aan de Amsterdamse buurt en het Rozenprieel. 26 De gemeenteraad houdt - als eerste in ons land - een informatieve bij eenkomst ter voorbereiding van de gemeënte-begroting 1973. 26 mr. F. Th. Dijckmeester, benoemd tot burgemeester van Apeldoorn, neemt afscheid als burgemeester van de Haarlemmermeer, (zie 16 dec.) 28 Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana zijn onderschei den uit Haarlem en omgeving: Ridder Nederlandse Leeuw: ir. M. F. van Rooijen, Heemstede, directeur van het telefoondistrict Amsterdam; jhr. W. van Andringa de Kempe- naer, Aerdenhout, gedelegeerd commissaris van de Grafische Inrichting n.v. Joh. Enschedé Zn. te Haarlem; dr. J. F. de Jongh, Aerdenhout. Officier Oranje-Nassau: jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, Haar lem, hoofdadministrateur B., chef van het kabinet van de commissaris der koningin in Noord-Holland; J. Mooijaart, Aerdenhout, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Velsen; drs. W. J. de Tombe, Haarlem, directeur van de protestants-christelijke pedagogische acade mie te Santpoort; Th. M. van Erp, Zandvoort, algemeen bedrijfsdirec teur IJmuiden van de Hoogovens; J. Harmsen, Velsen, interne accoun tant bij de Nederlandse Economische Vereniging voor de Confectie-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 164