168 richt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vereniging Oud- Heemstede-Bennebroek. OKTOBER 2 Burgemeester mr. dr. L. dk Gou stelt de Gedempte Oostsingelgracht in gebruik, hetgeen een aanzienlijke verkeersverbetering betekent nabij de Amsterdamse poort en omgeving. Met ingang van het seizoen 1973-74 benoemd tot dirigent van het Noordhollands Philharmonisch orkest André Vandernoot uit Brussel. 3 Na afloop van een concert in de Grote Kerk wordt de op 17 september 80 jaar geworden musicus Hendrik Andriessen in het Stadhuis gehul digd; te zijner ere zal een gedenkplaat worden aangebracht in de Sint Jozefkerk aan de Jansstraat, waar hij vroeger organist is geweest. 5 De weekmarkt in de Floresstraat werd 25 jaar geleden ingesteld. 6 Receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Heem- stede-B ennebroek van de Nederlandse Protestantenbond. Na een bijeenkomst in de Waalse kerk neemt de afdeling Haarlem van de Nederlandse bond van makelaars het vroegere uit de 17e eeuw date rende patriciërshuis aan het Begijnhof 20 als „Gildehuys" in gebruik. 11 De gemeenteraad verleent met ingang van 1 februari 1973 eervol ontslag aan drs. N. M. Japikse als archivaris der gemeente wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, benoemt tot opvolger van de heer J. J. Schipper, die op 1 juli 1973 wegens pensionering zijn functie van direc teur van Hout en Plantsoenen en begraafplaatsen zal neerleggen, ir. J. L. Guldemond uit Renkum en neemt afscheid van het raadslid ir. P. W. Voet (VVD), die opgevolgd zal worden door mevrouw E. C. Rietveld- Malinosky Blom. 14 In het vroegere lijkenhuis van het oude complex van het Gasthuis (in gang Kleine Houtstraat) stelt de deken van Haarlem der R.K. kerk, de heer H. A. Beemer, enkele zalen in gebruik van de Stichting „De preek stoel", die oude voorwerpen verzamelt, welke bij de katholieke ere dienst werden gebruikt. 18 Wethouder drs. P. J. van der Ham slaat de eerste paal van de zuive ringsinstallatie aan de Boerhaavelaan in Schalkwijk. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveert ds. C. G. Chr. Grabandt, luthers predikant te Haarlem, tot doctor in de godgeleerdheid op het proefschrift „Op zoek naar geloof" (godsdienstige beïnvloeding in zon dagsschool en kinderdienst); op 29 oktober neemt hij wegens het aan vaarden van de functie van leraar aan een Haagse pedagogische acade mie afscheid als predikant van de Evangelisch lutherse gemeente te Haarlem. De 101-jarige Haarlemmer H. H. Dalman overlijdt. 23 Dijkstra's Verlichtingsindustrie heeft de binnenstad van Haarlem ver laten en een gebouw aan de Cruquiusweg in Heemstede in gebruik ge nomen. De erevoorzitter van de Vereniging voor Christelijk Beroepsonderwijs, de heer R. N. Busser, slaat de eerste paal van het gebouw van de Christe lijke Lagere Technische School ten oosten van het St. Elisabeths Gast huis in Schalkwijk; sedert 1965 wordt onderwijs gegeven in de school aan de Kamperstraat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 170