170 benoemd tot ridder in de orde van Cranje-Nassau. De gemeenteraad verenigt zich met de plannen tot bebouwing van het Stationsplein, waarin voorzien is de bouw van een kantoorgebouw, van woningen, van een parkeergarage en een evenementenhal, keurt de plan nen goed tot bouw van een parkeergarage achter het v.m. kantoor van de Drukkerij Boom-Ruygrok aan de Gedempte Oudegracht, besluit tot aankoop van het klooster aan de Westergracht 61 en tot verbouw ervan ten behoeve van de Koorschool van de Stichting Muziekschool van de Kathedraal (kosten 475.000) en verhoogt de parkeertarieven. 25 De heer K. A. N. Verveer is 40 jaar huisarts. DECEMBER 1 mr. J. D. van Ketwich Verschuur uit Haarlem, tot voor kort referen daris bij het kabinet van de burgemeester van Amsterdam, geïnstalleerd als burgemeester van Breukelen. 2 Bij zijn afscheid, wegens pensionering, als burgemeester van Haarlem- merliede en Spaarnwoude wordt de heer H. M. van Bruggen benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 4 De beeldhouwer Mari Andriessen viert zijn 75e verjaardag en op 7 december wordt op het Prinsenhof een beeld geplaatst dat Mari An driessen, in opdracht van de Nutsspaarbank in 1967 bij het 150-jarig be staan, heeft gemaakt. 8 Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer G. de Jong, stelt „Schoterhof", een bejaardencentrum voor 279 bewoners, aan het Plesmanplein in ge bruik. De heer G. Kok, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, die in gelijke functie in Valkenswaard is benoemd, neemt af scheid in het raadhuis van Bloemendaal. Aan de Leidse universiteit promoveert tot doctor in de godgeleerdheid ds. K. Blei, hervormd predikant, op het proefschrift „De onfeilbaarheid van de kerk". 9 Bij een nachtelijke brand lopen de panden Frankestraat 3 en 5 en Ane- gang 24, die één geheel vormen, ernstige schade op. Wethouder W. van Liemt stelt de Jacobijnestraat en het Prinsenhof als promenade in gebruik. 12 „Het hof van Johannes", een hobbyclub van drukkers, biedt burge meester mr. dr. L. de Gou een map van drukwerk onder de naam „wapengeweld en water" (beleg van Haarlem) aan. De heer J. G. J. Bosman, Aerdenhout, afgetreden als voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond, benoemd tot erelid. 13 Sluiting van het clubhuis „Naast d'Appelaar" aan de Damstraat. De gemeenteraad benoemt tot opvolger van de D. A. J. Spek tot wet houder de heer L. van den Berg, verleent een krediet ten behoeve van het inrichten van het koppelpunt op het Amsterdamse waterleidingnet bij eventuele calamiteiten en voor de aanleg der tweede fase van het Burgemeester Reinalda-park; tot raadslid wordt geïnstalleerd drs. J. J. Overbeek (vacature: D. A. J. Spek); mevrouw mr. H. Prinsen Geer- ligs-Muller neemt afscheid als lid van de raad. 14 Onder leiding van het gemeentebestuur wordt een inzamelactie van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 172