Duidelijk neemt de algemene belangstelling voor het wel en wee van onze stad, voor haar historie en haar toekomstige ontwikke ling toe. Dit is ook in andere plaatsen in den lande het geval, het geen er gelukkig op wijst dat onze maatschappij toch niet zo een zijdig materialistisch is ingesteld als wel eens wordt gedacht. Deze gunstige ontwikkeling legt ons bestuur wel de verplichting op onze inspanning te vergroten om onze leden te bieden wat zij van ons verwachten en daarmede de positie, welke onze vereni ging tot nog toe in de Haarlemse samenleving mocht innemen, niet alleen te handhaven maar nog te versterken. Onze jaarvergadering werd gehouden op vrijdag 9 juni in een der zalen van de Vereenigde Doopsgezinde Gemeente. In zijn inlei dend woord dankte de voorzitter de heer Dijkema, oud-voorzitter van de Kerkeraad van de Ver. Doopsgezinde Gemeente, voor zijn welkomstwoorden en verzocht hem de dank van bestuur en leden aan de Kerkeraad te willen overbrengen voor de uitnodi ging om deze avond in dit interessante gebouw door te brengen. Ook uitte hij zijn erkentelijkheid voor het uitstallen van enige zeldzame oude boekwerken en van werktekeningen van de bouw van de kerk, welke de leden na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering te zien kregen. In het bijzonder heet te hij ons erelid mr. C. M. J. de Jongh van harte welkom en toonde zich verheugd dat vele leden van de Kerkeraad, die ook lid van de Vereeniging „Haerlem" zijn, deze vergadering bezoch ten. Het was hem een genoegen te kunnen vermelden dat de eer ste exemplaren van het Jaarboek 1971 zijn rondgezonden op 1 juni 1972. Enkele bestuursleden, onze uitgever en onze huisbe waarder hebben de boekjes in hun omgeving persoonlijk rondge bracht, waarmede een besparing werd verkregen van ruim zeven honderd gulden (applaus). De voorzitter besloot zijn rede met enige opmerkingen over de ontwikkeling van de stad Haarlem en de voorbereidingen van de herdenking in 1973 van het beleg van onze stad door de Span jaarden 400 jaar geleden. Vervolgens werden de notulen van de vorige jaarvergadering voorgelezen en goedgekeurd. Daarna wer den enige ingekomen stukken behandeld. Het jaarverslag van 1971 behoefde niet te worden voorgelezen, daar dat is opgeno- 18

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 20