Vervolgens begaf het gezelschap zich naar boven, waar de heer drs. J. J. Temminck met een onderhoudende toelichting dia's vertoonde naar afbeeldingen in het Gemeentearchief van de Grote Markt. Wij zijn de heer Temminck bijzonder dankbaar dat hij twee avonden van zijn vrije tijd daarvoor heeft willen op offeren. De bezoekers (ongeveer zestig op beide avonden tezamen) waren zo enthousiast dat zij nog enige tijd in de bestuurskamer ver bleven om verschillende voor den dag gehaalde afbeeldingen te bekijken en boeken uit onze bibliotheek in te zien, waarbij ver schillende vragen door aanwezige bestuursleden konden worden beantwoord. Wij hopen de openstelling van de Hoofdwacht in de toekomst te kunnen herhalen, daarbij geholpen door onze trouwe huisbewaarder, de heer A. H. Koning, om zoveel mogelijk leden te doen kennismaken met de zetel van onze vereniging. Contacten met aanverwante verenigingen Vijfde lustrum van het Historisch Genootschap Roterodanum Op 18 mei waren ons bestuurslid, de heer A. G. van der Steur, vergezeld van zijn echtgenote, uw voorzitter en secretaris de gasten van dit Historisch Genootschap, ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. Na de openingsrede van de voorzitter, de heer mr. W. F. Lichtenauer, hield de erevoorzitter, de burgemeester van Rotterdam, de heer W. Thomassen, een geestige toespraak. De bijeenkomst, welke werd gehouden in de Stadsschouwburg, werd opgeluisterd met een aantrekkelijk programma van muziek en liedjes. Het gezelschap „De Maasstadspelers" voerde een actuele scherts in één bedrijf door Herman Heyermans (1905) op, getiteld: „Artikel 188". De auteur schreef deze scherts als reactie op het verbod in verschillende Nederlandse gemeenten van zijn stuk „Allerzielen". Roterodanum telt rond 3000 leden. Vergeleken met Rotterdam, een stad met ruim zevenhonderd duizend inwoners, maakt onze vereniging „Haerlem" met ruim 1160 leden in verhouding tot het Haarlemse inwonertal van ongeveer honderdzeventig duizend geen gek figuur. 31

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 33