25 jat ig jubileum van de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek Op vrijdag 29 september werd een aardige tentoonstelling over oud-Heemstede, getiteld: „Toen en in de toekomst", door de burgemeester, jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford, in het Oude Slot te Heemstede, geopend. Op dinsdag 10 oktober werd in dit kader een culturele avond gegeven in het nieuwe raadhuis te Bennebroek, welke door de burgemeester, de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, werd geopend. Uw voorzitter en secretaris heb ben van de daartoe ontvangen uitnodiging gebruik gemaakt om beide avonden mee te maken. Op de eerste avond bood onze voorzitter een exemplaar aan van de herziene uitgave van het boek „Haarlemse Hofjes" van mej. dr. G. H. Kurtz. Vermeld moge nog worden dat ons bestuur adhesie heeft betuigd aan een verzoek van de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek, gericht tot het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk werk om geen vergunning te verlenen voor de gevraagde afbraak van het pand „De Dorstige Kuil", Koedieflaan 69. Dit pand, dat uit de vroege negentiende eeuw dateert, vormt een fraaie afsluiting van de hoek Koediefslaan-Burgemeester van Lennepweg. Bijwoning namens onze vereniging van de in gebruikname van twee gerestaureerde panden 29 september open huis in het gerestaureerde pand, Donkere Spaarne 56 In zijn toespraak was de wethouder van Openbare Werken, de heer Van Liemt, vol lof over de wijze, waarop de Stichting Diogenes Haarlem niet alleen streeft naar de restauratie van het uitwendige van kunsthistorische panden, maar ook veel aandacht besteedt aan het inwendige en tracht daaraan een in on ze tijd passende bestemming te geven, liefst voor bewoning. Hij voegde daaraan toe dat er energiek getracht zal worden van het Rijk geld los te krijgen voor de restauratie en het bewoonbaar maken van de huisjes tegenover het Frans Halsmuseum. 6 oktober, openingsbijeenkomst van het herbouwde historische perceel, Begijnhof 20 Dit perceel dat door de Amsterdamse 32

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 34