daarna staatsexamen doen. In 1917 behaalde hij in Leiden de Meestertitel. Als jong advocaat was hij eerst enige tijd op een advocatenkan toor te Amsterdam werkzaam, maar vanaf 1919 begon hij zijn loopbaan in Haarlem en aldaar zou hij tot zijn dood als advo caat en procureur werkzaam blijven. In 1921 is mr. C. Blankevoort in het huwelijk getreden en sinds dien heeft hij onafgebroken in de Hedastraat 6 te Haarlem ge woond. Hij heeft daar vele mooie jaren gehad met zijn vrouw, zoon en dochter. In de advocatuur was Blankevoort een bekende en zeer geziene figuur. Hij begon met een kantoorcombinatie met mr. G. M. Pliester en daarbij kwam later diens zoon mr. K. A. F. J. Pliester. In 1936 overleed mr. G. M. Pliester en in 1963 mr. Pliester jr. Aanvang januari 1964 kwam een kantoorcombinatie met mij tot stand en dat heeft bijna negen jaar geduurd, tot ons aller tevre denheid. Blankevoort had de gave om met iedereen op prettige wijze om te gaan. Hij wist ook met alle advocaten in het Arrondissement Haarlem en speciaal ook met de jongeren een goed contact te onderhouden. Dit goede contact bleef onveranderd toen de jaren vorderden. Tot aanvang november 1972 kon men Blankevoort regelmatig op de Rechtbank zien. Tot kort voor zijn dood heeft hij zijn werkzaamheden volledig kunnen verrichten. In 1948 werd mr. Blankevoort lid van de Raad van Orde en Dis cipline van Advocaten te Haarlem en in februari 1960 volgde zijn benoeming tot Deken, welke functie hij tot december 1961 zou behouden, toen hij wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd moest aftreden. De grote kracht van Blankevoort was stellig, dat hij plichtsge trouw was en de kunst verstond altijd op prettige en gemakke lijke wijze met iedereen om te gaan en op rechtvaardige wijze tot beslissing te komen. Hij was een rechtschapen man. Blankevoort genoot algemeen vertrouwen en nimmer hebben de collega's en confrères het hem moeilijk gemaakt. Hij werd naar zijn karakter behandeld. Zeer lange tijd was hij lid en voorzitter van het Bureau van 50

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 52