11 nealogie een boekje het licht doen zien, getiteld: „Kenau Simons- dochter Hasselaer, verwanten en afstammelingen"In dit boekje, met een inleiding door M. Thierry de Bye Dolleman, zijn - voor zover deze in de korte tijd van voorbereiding konden worden achterhaald - de thans levende meerderjarige afstammelingen van Kenau Simonsdr. te vinden.1 Tijdens de herdenkingsweken, waarin de tentoonstelling „Men sagh Haerlem bestormen" werd gehouden, heeft ons gemeentebestuur aan deze afstammelingen van Kenau een ontvangst aangeboden. In het kader van de herdenking van Haarlems beleg is een beel dengroep in brons van de hand van de kunstenaar Theo Mulder opgericht bij de stadszijde van de Amsterdamse poort. Wanneer men vanuit het oosten te voet onder deze poort doorgaat, dan ontwaart men een groep figuren, welke het aandeel van het vrou welijk deel der Haarlemse bevolking in de verdediging van de benauwde veste tijdens het beleg symboliseert. De leiding van die groep werd toegeschreven aan Kenau Simonsdochter Hasselaer. Deze beeldengroep werd op 13 juli 1973 door de burgemeester onthuld. Een ander belangrijk evenement was in het verslagjaar de viering van het vijfenzeventigjarig bestaan van de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart. Gedurende de maanden april tot en met september was de nieu we St. Bavo alle dagen voor bezichtiging opengesteld. Ter gelegenheid van dit jubileum is bij de Uitgeverij J. H. Gott- mer een nieuwe beschrijving van de hand van Joh. W. Beijk met een voorwooord van mgr. Th. Zwartkruis uitgekomen. Het kerkgebouw is de enige kathedraal die na de middeleeuwen in ons land op de scheiding van twee werelden,die van vóór en die van na 1900, werd tot stand gebracht. Het boek is geïllustreerd met 50 foto's, speciaal voor deze uitgave gemaakt door de foto graaf H. F. Hilterman. In het jubileumjaar viel tevens de geboorte van de schatkamer. Deze sacrale ruimte - vroeger de bisschoppelijke sacristie - (1) Het boekje is verkrijgbaar door overschrijving van 11,25 op postgiro 65260 ten name van Centraal Bureau voor Genealogie, Den Haag.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 13