12 bevat, behalve de zeer fraaie en niet minder kostbare monstrans van de kathedraal zelf, een schat van zilverwerk en paramenten, afkomstig uit het Groot-Seminarie te Warmond. Over dit zilver verschijnt in dit Jaarboek een aparte bijdrage. De schatkamer, die op woensdag 25 april officieel door mgr. Th. Zwartkruis, bisschop van Haarlem werd geopend, was tot en met september voor het publiek te bezichtigen. Verder werd in de kathedraal een bouwkundige tentoonstelling gehouden tot en met eind mei, met betrekking in woord en beeld op de bouwkundige geschiedenis van dit Godshuis. Op zaterdag 28 april 1973 werd deze tentoonstelling na een inleiding door de heer drs. H. P. R. Rosenberg van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg, geopend door de heer mr. dr. L. de Gou, burge meester van Haarlem. Beide openingsplechtigheden werden door leden van ons bestuur bijgewoond. Stedebouwkundige ontwikkelingen binnen onze veste Op 10 november werd een receptie ten stadhuize gehouden naar aanleiding van de opening van het wandelgebied in onze binnen stad. Daarbij waren onze voorzitter en secretaris aanwezig. Bij die gelegenheid gaf de burgemeester in een toespraak een toe lichting op deze materie. Aan de opening van dit wandelgebied zijn vele vergaderingen, discussies en beschouwingen in de pers voorafgegaan. In ons jaarverslag over 1972 werd gewezen op de problemen, verbonden aan het leefbaar en tevens bereikbaar houden van onze binnen steden. Terecht werd voor het maken van het wandelgebied de eis gesteld dat in de nodige parkeergelegenheden rond dat gebied tijdig voorzien moest worden. Eind 1973 kwam de tweede par keergarage gereed in de Kamp. Hoewel gemeend werd in het jaarverslag over 1972 te kunnen schrijven dat de bouw van een parkeergarage aan de Damstraat voorshands van de baan zou zijn, bleek deze kwestie in het na jaar 1973 weer op te duiken. De Bond Heemschut richtte zich terzake met een bezwaarschrift tot de Gemeenteraad. Wij hebben gemeend ons daarbij te moeten aansluiten. Daarom hebben wij

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 14