148 KELK 2 Verguld De zeslobbige voet met bladornamenten in de insnijdingen is ver sierd met gevleugelde engelenkopjes. Hierboven verheft zich een rond middenstuk; door het stervormig basement van de stam is dit verdeeld in een zestal driehoekige vakken, waarin de volgende voorstellingen zijn aangebracht: de Kruisiging, Maria, en de sym bolen van de vier Evangelisten, alle geplaatst in een natuurlijk landschap. Het zeszijdige, bij wijze van kerkraam opengewerkte basement draagt een getorste stam met een nodus, welke voor zien is van zes rozetten. De onderzijde van de cuppa is verfraaid met een ornamentiek van gekrulde bladeren. De laat-gotische versiering van de stam en de cuppa doet, ver geleken met de typische renaissance-motieven op de voet, sterk archaïstisch aan. De kelk vertoont grote gelijkenis met een eveneens Delfts exem plaar, dat dateert uit 1575 (Wijsenbeek, afb. 3). Hoogte: 20 cm. Merken: stadskeur van Delft jaarletter Q (1606) meesterteken: klaverblad in schild Opm.: Het genoemde meesterteken heeft toebehoord aan de zil versmid Cornelis Jansz. van der Burch, die in 1591 als meester in het gilde werd opgenomen; in 1614 wordt hij voor het laatst in de functie van keurmeester vermeld. Herkomst: Aankoop „Duinzigt" (1907). KELK 3 Verguld Op de zes lobben van de voet, welke uitlopen in een knerren- rand, zijn engelenkopjes aangebracht. Het verhoogde, ronde middenstuk van de voet is voorzien van drie cartouches die de volgende, in drijftechniek uitgevoerde voorstellingen omsluiten: Mozes slaat water uit de rots, het Laatste Avondmaal en de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 150