151 merken op de cuppa, welk onderdeel wel van zilver is vervaar digd, blijkt, dat het weinig interessante stuk in 1862 ontstaan is. KELK 6 Op het ronde voetstuk dat naar het midden toe oploopt rust aan drie zijden een verhoogde balk. Ter versiering is om de voet een laurierkrans aangebracht en onder de basis van de stam een neerhangende guirlande. De sterk gelede stam heeft een middenstuk in de vorm van een ge canneleerde, afgeknotte kegel. Het onderste gedeelte van de cuppa is voorzien van een drietal, aan strikjes opgehangen tropheeën, welke samengesteld zijn uit druiventrossen en korenaren. Deze worden afgewisseld door ronde, met laurierbladeren omgeven medaillons, waarop de Hei ligen Bonifatius en Johannes de Doper met hun attributen zijn uitgebeeld, alsmede een voorstelling van de Mannaregen. Louis XVI. Hoogte: 27 cm. Merken: stadskeur van Antwerpen cijfer 88, waarboven een kroon (jaarletter voor 1788) meesterteken: monogram van JBV Opm.: Het genoemde meesterteken heeft toebehoord aan de Ant werpse zilversmid Johannes Baptistus Verberckt (1735—1819). KELK 7 Verguld Het ronde, geprofileerde voetstuk is versierd met een parelrand en met een zwaar neerhangende guirlande. Op deze voet is een stam geplaatst, welke zich naar boven toe verbreed, en een nodus, waarop een vlechtbandmotief is aangebracht. De cuppa is voorzien van drie cartouches met voorstellingen van het Alziend Oog, het Lam Gods, en een kelk met een hostie erboven; deze worden afgewisseld door een ornamentiek die voornamelijk uit wijnranken en korenaren bestaat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 153