158 Opm.: De ciborie is waarschijnlijk te Parijs vervaardigd dooi Pierre Poussielgue-Rusand. CIBORIE 20 Vergulde cuppa De schuin oplopende, zeslobbige voet gaat over in een stam die versierd is met gotisch traceerwerk en onderbroken wordt door een nodus, waarop een zestal engelenkopjes zijn aangebracht. De cuppa wordt afgesloten door een deksel dat ter bekroning een kruisje met een corpus draagt. De voet, de onderzijde van de cuppa en het deksel zijn voorzien van een drukke ornamentiek die voornamelijk uit bladmotieven is samengesteld. Datering: tweede helft 19-de eeuw. Hoogte: 36 cm. Merk: gekroonde V (niet-Nederlands werk) Zie de opmerking onder no. 19. CIBORIE 21 Verguld Het op een voetstuk geplaatste lichaam van de ciborie heeft de vorm van een zeszijdig bouwwerk dat wordt afgesloten door een dak, waarop in het midden een door middel van luchtbogen gesteunde pinakel staat. In dit torentje is een beeldje van Christus als Goede Herder aangebracht. Het voetstuk bestaat uit een vlakke, zeszijdige voet en een stam; deze laatste wordt onderbroken door een gefacetteerde nodus, waarvan de noppen voorzien zijn van de letters IHESUS. Zowel op de voet, als op de zijwanden van de ciborie zijn zes voorstellingen gegraveerd. In het eerstgenoemde geval betreft dit een uitbeelding van de volgende heiligen: S. Willibrord, S. Joan. Chrus., S. Petrus, S. Antonius, S. Bonifacius en S. Barbara. De tweede serie omvat Maria, Christus, S. Petrus S. Nicolaus Poppelius, een voorstelling van Christus geflankeerd door Mozes en Elia en S. Leonard Vechelius. Onder de voet staat de volgende inscriptie: SEMINARII SA-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 160