15 tische waarden en voor de doelstelling van onze vereniging blijft toenemen. Onze jaarvergadering werd gehouden op donderdag 17 mei om 20 uur in het kerkgebouw van de Evangelisch Lutherse Gemeen te, Witte Heerenstraat 20. In zijn openingswoord dankte de voorzitter de Kerkeraad van deze Gemeente voor de verleende gastvrijheid. Hij sprak de hoop uit dat de reeds gevorderde restauratie van haar kerkge bouw spoedig voltooid zal zijn. Terugblikkend op het jaar 1972 memoreerde de voorzitter de vele in dat jaar door onze vereni ging ontwikkelde activiteiten in 't bijzonder de voorbereiding - in het kader van de herdenking van het beleg van Haarlem - van de tentoonstelling: „Men sagh Haerlem bestormen". Het bekende Zwitserse dagblad „Neue Züricher Zeitung" heeft een uitvoerige, waarderende beschouwing aan deze tentoonstelling gewijd. De op zijn verzoek door ons bestuurslid A. G. van der Steur op schift gestelde voorgeschiedenis om te komen tot een Historisch Museum werd met dankbetuiging aan de auteur door de voor zitter voorgelezen. Dank zij veler inspanning zijn het Jaarboek Haerlem 1972 en de Catologus van de tentoonstelling „Men sagh Haerlem bestormen" nog juist vóór de opening van deze tentoon stelling gereed gekomen. Een bijzonder woord van erkentelijk heid aan uitgever en drukker voor hun voortvarendheid en buitengewone zorg is hier zeker op zijn plaats. De notulen van de jaarvergadering gehouden op 9 juni 1972, en van de algemene ledenvergadering gehouden op 7 april 1973, waarin de heer drs. J. J. Temminck tot bestuurslid werd gekozen, werden voorgelezen en goedgekeurd. De heer J. J. M. Klein had schriftelijk meegedeeld de versiering van de Vierschaar van het stadhuis met een rand bloemen (afri- kaantjes) niet passend te vinden. Deze mening werd in de ver gadering echter niet algemeen gedeeld. Over het jaarverslag 1972, gepubliceerd in het Jaarboek Haerlem 1972, werden geen op- of aanmerkingen gemaakt. Het financieel verslag over 1972 kon dit keer niet in het Jaar boek Haerlem 1972 worden afgedrukt. Het is bij de convocatie

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 17