174 zien van een schuin oplopend dekseltje, dat door de erop aange brachte gravering een geschubd karakter heeft; het geheel wordt door een kruisje bekroond. Het bovenste gedeelte van het busje, dat eveneens met een kruisje versierd is, kan een hostie bevatten; het onderste gedeelte is bestemd voor Oleum Infirmorum, en draagt daarom het opschrift OI. Datering: 19-de eeuw. Hoogte: 12 cm. Geen merken. SCHENKKAN MET 2 SCHALEN 51-53 De eivormige kan, die aan de bovenzijde is afgeplat en via een ingesnoerde hals overgaat in een gebogen tuit, rust op een zes- lobbige voet. Aan de achterzijde van de kan, die wordt afgeslo ten door een deksel met daarop een liggend lam, is een voluut- vormig oor bevestigd, dat voorzien is van een gevleugeld enge lenkopje. Tegen de onderzijde van het vat zijn knerren aangebracht, ter wijl de verdere versiering van de schenkkan bestaat uit een twee tal randen, die onder meer uit rocailles en bloemen zijn samen gesteld. De beide ovale schalen hebben een geribde opstaande rand, die aan de uiteinden met een drukke decoratie verfraaid is; deze is opgebouwd uit bloemen, acanthusbladeren en kuifmotieven, ge groepeerd rondom een ovale cartouche. Datering: tweede helft 19-de eeuw. Hoogte kan: 44 cm. Afmetingen grote schaal: 28,8 x 44,5 cm. kleine schaal: 23,8 x 37 cm. Merken: Alle drie stukken zijn voorzien van een gekroonde V (niet-Nederlands werk). STANDKRUIS 54 Standkruis bestaande uit een crucifix, dat geplaatst is op een aan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 176