175 de voorzijde met zilver beslagen, houten voetstuk. Vanuit de snij punten van de kruisarmen, die aan de uiteinden voorzien zijn van een asymmetrisch kuifmotief, komen vergulde stralenbundels te voorschijn. Aan het kruis is een corpus bevestigd en een plaatje met het opschrift INRI. Het zilveren beslag van de geprofileerde voet, welke aanzienlijk ouder is dan het genoemde kruis, is versierd met gestyleerde bladornamentiek op enkele horizontale randen en met streng symmetrische cartouches rondom een glad ovaal medaillon. Datering (voetstuk): eerste helft 17-de eeuw. (kruis): midden 18-de eeuw. Hoogte (totaal): 55 cm. Merken (voetstuk): Franse lelie schild met de letters CH WANDKRUIS 55 Tegen het houten kruis, dat van een verguld beslag en van zilve ren randjes voorzien is, hangt een in zilver uitgevoerd corpus van Christus. Aan drie uiteinden van de kruisarmen zijn zilveren palmetten aangebracht; aan de onderzijde is een symmetrische bladornamentiek van zilver tegen het kruis bevestigd. Datering: eerste helft 18-de eeuw. Afmetingen van de kruisarmen: 28 en 48 cm. Geen merken. 2 KANDELAARS 56-57 Het gebolde, driezijdige voetstuk, met een voluut op elke hoek, rust op drie bolpoten. De zijvlakken zijn druk bewerkt met blad ornamentiek, vruchtentrossen en een bladerkrans, welke decora tie gegroepeerd is rondom een cartouche met daarbinnen een glad ovaal schild. Op de nodi van de sterk gelede balusterstam zijn onder meer engelenkopjes en omkrullende bladeren aangebracht. Dit laatste motief keert terug op de ronde kaarsenhouder, die langs de bo-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 177