16 van deze jaarvergadering gevoegd. Er werden geen op- of aan merkingen over gemaakt. De heer G. Brouwer, zich tot tolk makend van de Kascommissie, verklaarde dat de financiële bescheiden in orde zijn bevonden! De penningmeester werd vervolgens met dank gedechargeerd. In de nieuwe Kascommissie werden benoemd de leden G. Brouwer, A. Cramer en J. J. M. Klein. Van de aftredende bestuursleden, drs. N. M. Japikse en drs. J. J. Luyten, stelde alleen laatstgenoemde zich herkiesbaar. Hij werd bij acclamatie herkozen. De voorzitter maakte van deze gelegen heid gebruik de heer Luyten zijn warme dank te brengen voor al hetgeen hij in de vele jaren (vanaf 1947), gedurende welke hij zitting in het bestuur had, voor onze vereniging heeft gedaan. Vooral mag wel eens met veel waardering genoemd worden het vele werk dat de heer Luyten in stilte verricht voor de bewaking van de ledenadministratie en de contributie-inning, zeer nood zakelijk werk, waarvoor niet gemakkelijk iemand te vinden is die dat con amore en met zoveel zorgvuldigheid als de heer Luyten verzorgt. Het was dan ook met veel genoegen dat de voorzitter kon mededelen dat het bestuur met algemene stemmen had be sloten hem de zilveren erepenning van de vereniging toe te ken nen, welke hij hem onder applaus overhandigde. De heer Luyten die aangenaam verrast bleek, dankte hartelijk voor deze eervolle geste. Mej. J. H. Springer bood een sigarentrommel met afbeeldingen van het voormalige brongebouw en een oude stafkaart van Haar lem aan. De voorzitter aanvaardde dankbaar deze historisch in teressante voorwerpen voor de verzameling van onze vereniging. Rondvraag Aangedrongen werd op meer en beter contact met de jeugd. Van die zijde worden initiatieven ontplooid. Besloten werd daarvoor met initiatiefnemers een bespreking te houden. Deze heeft geresulteerd in de oprichting van een Jeugdcommissie, waarvoor ons bestuurslid drs. J. J. Temminck en ons lid architect J. van Brugge zich veel moeite hebben gegeven en daarvoor nog steeds actief zijn. Elders in dit jaarboek worden over deze Jeugd commissie nog nadere mededelingen gedaan. Voortgaande met de rondvraag opperde de heer G. Brouwer de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 18