183 BOEKBESLAG 84 Een in rood leer gebonden missaal (Missale Romanum, Ratis- bonae 1923), versierd met een zilveren beslag, dat bestaat uit hoekstukken, middenstukken en sloten. De hoekstukken, die zo wel op het voorplat als op het achterplat zijn aangebracht, zijn voorzien van ovale, door sterk omkrullende bladornamentiek omsloten medaillons met de symbolen der vier Evangelisten. De ovale plaquette, die het middengedeelte van het voorplat siert, toont binnen een ronde, met ornamentiek omgeven lijst een voor stelling van de Kruisiging; op een soortgelijk middenstuk op de achterzijde van het boek komt een uitbeelding van Christus in de Hof van Gethsemane voor. De beide slotplaten dragen medaillons met de borstbeelden van Christus, Maria en S. Jozef. Afmetingen van het boek: 36 x 26 cm. Merken: Minervakop lopende leeuw met 2 (2-de gehalte) jaarletter Q (1850) Lit.: Ned. Mon. beschr. Leiden, p. 222. BOEKBESLAG 85 Een met paars fluweel beklede missaalband (Missale Romanum, Ratisbonae etc. 1913), voorzien van een zilveren beslag, dat be staat uit hoekstukken, sloten en een opengewerkte versiering van het middenveld. Op de hoekstukken van het voor- en achterplat zijn de symbolen der vier Evangelisten uitgebeeld. Binnen een opengewerkt encadrement, dat onder meer is samen gesteld uit symmetrische ranken en een tweetal gevleugelde en gelenkopjes, is op het voorplat een kleine voorstelling van Maria met het Christuskind en op het achterplat een zegenende heilige in monnikspij aangebracht. De klampen zijn versierd met bloem-, blad- en schelpmotieven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 185