21 waarmede men zijn leven waagde voor andere vissers in nood. De situatie waarin de Nederlandse zeevisserij thans verkeert, is niet rooskleurig. Het visserij-onderwijs vertoont in ons land een beschamend laag peil. In het buitenland kent men voor de visse rij middelbaar en zelfs hoger vakonderwijs. Moderne schepen en vangtechnieken stellen immers hoge eisen aan de bemanning. De mensen die de visserij uitoefenen leveren een bijdrage van grote betekenis tot de rijke maritieme traditie van Nederland. Deze bevolkingsgroep verdient dan ook het respect en de waar dering van de huidige generatie. De lezing werd besloten met de vertoning van twee geluidssmal films, zwart-wit, visserijdocumentaires van Herman van der Horst, getiteld: ,,'t Schot is te boord" en „Vieren maar". De vertoning van beide films vond plaats met goedvinden van de eigenares, het Ministerie van Landbouw en Visserij. 7 april Een kleine excursie in onze stad voerde de leden naar het Hofje De Bakenesserkamer en vervolgens naar het Teyler's Hofje, waar de mooi ingerichte Regentenkamer bezichtigd mocht worden. Daarna ging men naar het Hofje van Noblet, waar de leden ontvangen werden door de Regent, de heer E. D. Haytsma Muilier en enige bijzonder interessante en fraaie vertrekken kon den bezichtigen. Na terugkeer in de Hoofdwacht werd een korte Algemene leden vergadering gehouden, waarin de heer drs. J. J. Temminck, archivaris der gemeente Haarlem, bij acclamatie tot bestuurslid werd benoemd. 9 juni De Luilak-wandeling - ook dit jaar weer op verdienste lijke wijze door ons bestuurslid H. B. E. Warnaars georganiseerd -, voerde de deelnemers naar Bennebroek. Vanaf het Anemo- nenplein aldaar, begaven zij zich te voet naar het nieuwe raad huis dezer gemeente. Het gezelschap, bestaande uit ongeveer 100 personen, werd welkom geheten door de burgemeester de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren. Na de toespraak van de burgemeester dankte ons bestuurslid C. Wiegel, bij ontstentenis van onze voorzitter voor de vriendelijke ontvangst op een zo vroeg uur. Tevens memoreerde hij de grote

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 23