314 overleden te Haarlem op 21 januari 1924). De heer Van Velsen had zijn kwekerij van bloembollen op gronden aan de Wagen weg en het tegenwoordige Wilhelminapark. De naam van de tuin was „Sieraad van Flora". Zijn bloembollenschuur bevond zich op de hoek van de Wagenweg en de Schouwtjeslaan. Daar de grond voor bebouwing verkocht werd, moest de houten schuur verplaatst worden en deze bevindt zich nog steeds achter perceel Wilhelminapark 28. In 1916 kocht de heer J. Mooy de schuur en deze en later zijn zoons hebben er nog lange jaren - tot 1970 - een exportbedrijf in bloembollen uitgeoefend. Het eerste huis dat in het Wilhelminapark gebouwd werd was het woonhuis van de heer Anton van Velsen. Later heeft er vele jaren de arts dr. W. C. A. Bijleveld gewoond en thans is het in gebruik bij de accountantsdienst van de provincie Noord-Holland (Wilhelminapark 29). Het huis van buiten is nog vrijwel onveranderd - alleen zijn de spitsen van de torens verdwenen. Wie zou thans nog briefkaarten aan zijn afnemers durven zenden met het onderschrift „Wohnsitz des Herrn Anton van Velsen"? De heer Van Velsen deed grote zaken o.a. in het toenmalige St. Petersburg en misschien imponeerde dit de afnemers en gaf ver trouwen. De briefkaart is interessant - de noordzijde van de Schouwtjes laan was nog geheel onbebouwd - langs de Leidsevaart was van af de hoek Pijlslaan-Leidsevaart reeds bebouwing aanwezig en geheel links is nog juist te zien de schoorsteen van de bemalings installatie van de Veenpolder. Tegenwoordig verwijdert een die selmotor het overtollige water uit deze polder. Het water wordt geloosd in de Leidsevaart. De briefkaart is mij voor reproduktie afgestaan door mevrouw B. van Reysen-van Velsen, de hoogbejaarde dochter van de heer Anton van Velsen. Th. Hoog

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 316