343 slot 't Sant ten westen plas veengrond bank spoor boekhuis „schuilkerk" toren museum zalen Concertzaal drukbedrijf houtzaagmolen noorderpolders vaartkant Meester Bruis steen der Ver. Haerlem; „Trou" is nu gevestigd Gr. Houtstraat 115, het prachtige „Huis met de Trappen; het Stadhuis, door de Graven van Holland ge sticht als hun eerste residentie; nu de Grote Markt; nl. waar zich thans de Ringweg naar Velsen en het woonkwartier omgeving Zijlweg, Julianalaan uit strekken tussen Haarlem en Overveen-Bloemen- daal, voorheen een mooi stuk natuur, waar schr. als peuter aan de hand van zijn vader bijv. op het pad langs de waterkant de wezel betrapte. Vanuit de E.N.E.T., het groene elektrische trammetje naar Overveen en Bloemendaal, („Naar het bos, naar het bos, naar het Bloemendaalse bos", toen even populair als „Wij gaan naar Zandvoort had men er een prachtig gezicht op; de Mooie Hel, ook bekend als Mooie Nel. De vis sers zijn de aalscholvers; langs de Ringvaart van de Meer tussen Haarlem en Halfweg; de „gele tram" had gerieflijke rieten banken met verstelbare rugleuning die werd omgeklapt voor de terugrit; achter de Hertenkamp om langs het theehuis waar zich vroeger de halte van de stoomtram bevond totdat de elektrische tram werd doorgetrokken; van de Firma Stap, helaas verdwenen; der Doopsgezinde Gemeente in de Grote Hout straat waar ds. Binnerts indertijd zijn talrijk ge hoor boeide; Bakenesser Toren, kortgeleden magnifiek gerestau reerd; Teylers Museum; Frans Halsmuseum; zo werd het Haarlems Concertgebouw toen nog genoemd; Firma Joh. Enschedé en Zonen; de „Eenhoorn" aan het Zuider Buitenspaarne; aan de Spaarndammerdijk; de Leidsevaart; wijlen dr. G. E. Opstelten, destijds leraar Neder lands aan het Kennemer Lyceum, dacht zich de omgeving waar deze geschiedenis uit de Camera Obscura speelt - „Veldzicht" van dokter Deluw! - aan de oostelijke oever van de Leidsevaart nabij de Rijkskweekschool. Uit de hiergelegen rozen kwekerij verspreidden zich de heerlijke geuren op de avondkoelte;

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 345