345 lyceumjaren het Kennemer Lyceum, toen nog gevestigd in het sedert verdwenen „Aelbertsberg" te Bloemendaal, dat grensde aan „Wildhoef". Dr. Jac. P. Thijsse, de vermaarde natuurkenner en auteur der fraaie Ver kade-albums en zoveel meer, docent aan deze school, nam, onder enthousiaste animo van de rector dr. A. de Vletter, bij tijd en wijle met gun stig weer, spontaan alle klassen mee op een dwaal tocht door Duin en Kruidberg naar het strand, midden in de stoet een handkar vol proviand en sportbenodigdheden die door de jongelui aan tou wen werd voortgezeuld. Hij - dr. Thijsse - maakte ons attent op de pittige ananassmaak der duin doornbessen, zijn onderwijs was trouwens meest aanschouwing, nl. in de tuin van de school, een brokje natuur met zeer afwisselende flora en fau na; bord het wandbord in het biologie- of „natte-his"- lokaal; Lindenheuvel de prachtige buitenplaats aan de Hoge Duinen- daalseweg te Bloemendaal, welker eigenaar, de heer Burdet, pionier in het vervaardigen van vo gelfilms, vriend van Thijsse, diens leerlingen no digde om ze te bewonderen; Villa Pieck het ruime tuinhuis van Aelbertsberg, ingericht als tekenlokaal waar de leerlingen, zowel binnen als buiten, onder de hoge beuken zich bekwaamden in die edele kunst. De sfeer die hiervan uitging, door de bezielende leiding van onze leermeester - de internationaal vermaarde illustrator Anton Pieck zowel als die van het gehele korps docenten en de school als zodanig, was en blijft onvergetelijk en stimulerend; Lorentz prof. dr. H. A. Lorentz ov. 1928, wereldberoemd natuurkundige en winnaar van de Nobelprijs, grondlegger van de elektronen- en van de relativi teitstheorie, hoogleraar te Leiden en curator van Teylers Stichting, voorzitter der Kon. Akademie van Wetenschappen, wiens beeltenis een van Haar lems plantsoenen siert. Zijn uitvaart vond, terwille van een laatste hulde door zijn stad, via de Grote Markt plaats; ring van wachters de zuilen in het koor der Sint-B avo op de Grote Markt; sterren toespeling op de sterren in Haarlems Stadswapen; stenen grafzerken;

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 347