33 Ontvangsten en rondleidingen Op 12 mei heeft een gezelschap leden van Brabants Heem op voorstel van de heer J. Buur, voorlichtingsambtenaar van de gemeente Uden (N.B.) en in overleg met ons bestuurslid C. Wiegel, een bezoek aan Haarlem gebracht. Het gezelschap werd bij de Korenbeurs aan het Spaarne door de heer Wiegel opge wacht, naar de oude St. Bavo geleid en aldaar in het koor met een kort woord welkom geheten, waarbij het dagprogramma werd ontvouwd. Vervolgens hield onze voorzitter een toespraak, waarna ons lid de heer Th. Delleman, op beknopte wijze iets verteld heeft van de geschiedenis der kerk. Onder zijn leiding werd een rondgang door de oude St. Bavo gemaakt. In de Vleeshal heeft ons bestuurslid drs. J. J. Temminck, een inleiding gehouden over de tentoonstelling „Men sagh Haerlem bestormen". Na de lunch werd onder leiding van de heer Wiegel naar het Frans Halsmuseum gewandeld. Tijdens deze wandeling werd gewezen op enkele bijzondere gevels en hofjes. In het Frans Halsmuseum hield ons bestuurslid D. H. Couvée, directeur van dat museum, een beknopt referaat over het museum waarna men de Haarlemse kunstschatten in ogenschouw nam. Het ge zelschap was vol lof over zijn bezoek aan Haarlem. Op 26 mei ontvingen voorzitter en secretaris van ons bestuur een gezelschap leden van de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek, waaronder de burgemeester van Bennebroek zich bevond, op de Hoofdwacht. Vervolgens werd een hofjestocht gemaakt en werd in 't bijzonder de aandacht gevestigd op de recente restauraties in de Heilige Landen, tot stand gebracht door de Stichting Dio genes Haarlem. Op 7 september werd door onze voorzitter en secretaris op ver zoek van de secretarie van het stadhuis deelgenomen aan rond leiding van een Frans gezelschap beoefenaren van de horticul tuur uit Angers. Deze gasten werden met hun dames eerst op de Hoofdwacht ontvangen waarna een kleine wandeling door de binnenstad werd gemaakt. Binnen de beschikbare, beperkte tijd werd zoveel mogelijk van onze mooie stad aan de zeer belang stellende deelnemers getoond.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 35