402 Kroniek van Haarlem 1973 JANUARI 2 De brug over het Zuider Buitenspaarne (verbinding Schalkwijk met Heemstede) is gereed. 5 De Maria-Mavoschool aan de Koningstraat 60 jaar geleden gesticht; de viering is op 30 januari. 8 De heer H. J. Krauweel, Bennebroek, directeur van het Medisch Consultatiebureau voor Alcoholisme te Amsterdam en van de Jel- linek-kliniek, wordt aan de Amsterdamse Universiteit doctor honoris causa in de geneeskunde: op 1 november legt hij zijn functie wegens pensionering neer (zie 27 april). De stichting Peregrinus voor buitenlandse werknemers, tot heden ge vestigd aan de Schotersingel, neemt een kantoor aan de Robert Koch- laan in gebruik. Wegens gevaar voor instorting wordt de Gravenzaal van het Haar lemse stadhuis gesloten voor bijeenkomsten en huwelijksplechtigheden (zie 20 juni). Brandweerlieden nemen aan de Groendaalsteeg de Sociëteit „De rode Gravin" in gebruik. 9 De Lorentz-scholengemeenschap verhuist van het Lorentzplein naar de Planetenlaan; de officiële opening geschiedt op 9 maart door wet houder D. J. A. Geluk. 12 Het op 11 november tijdelijk gesloten Electric Centre voor de jeugd aan de Bakenessergracht heropend onder de naam Zero. 13 Na 40 jaar huisarts te zijn geweest legt de heer J. J. van Luin in Heemstede zijn praktijk neer; de heer F. M. van Velsen volgt hem op. 16 Prof. dr. I. Q. van Regteren Altena neemt afscheid als conservator van Teylers kunstverzamelingen; als waarnemend conservator treedt op de heer J. H. van Borssum Buisman. 20 In gebouw Hagestraat 10 wordt een wijkwinkel, een informatiecen trum voor wijkbewoners, in gebruik genomen. 22 Twee dochters van 21 en 19 jaar van de burgemeester van Heemste de en mevrouw Quarles van Ufford komen bij een verkeersongeval bij een spoorwegovergang in Leiden om het leven. 23 De heer A. D. Honing, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van rechtskundige adviseurs, die 40 jaar bestuurslid is, wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De politie houdt twee jongens van 16 en 17 jaar aan, verdacht van het leggen van een fles op de spoorlijn Bloemendaal-Santpoort, nabij het Pim Muiier Sportpark; door hun toedoen is een schade van 200.000,- ontstaan en had het treinverkeer een stagnatie van twaalf uur. 25 Ingebruikneming van de eerste zelfstandige opleidingsschool voor zie kenverplegers van de Koninklijke Marine in huize „Tetrode" (de vroegere woning van de zangeres Jo Vincent) aan de Zijlweg nabij het Marine Hospitaal. De Provinciale Staten verhogen het krediet voor de aankoop en ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 404