404 20 Installatie van mevrouw M. P. L. de Gou-Houba, echtgenote van de burgemeester, als ere-presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. 20 De heer Th. Hoog, oud-directeur van de Koninklijke Bloemkwekerij Van Tubergen n.v., ontvangt in Londen van de Engelse Royal Horti cultural Society de gouden Veitch Memorial Medal voor het ver dienstelijk werk door zeldzame bol- en knolgewassen uit het Verre- en Midden-Oosten te importeren, te kweken en te introduceren. 21 De gemeenteraad stelt het bestemmingsplan omgeving Ramplaanpad ter bescherming van het huidige gebruik vast en besluit mee te wer ken aan het stichten van een bijzondere school voor elementair bui tengewoon onderwijs voor imbeciele kinderen op een terrein aan de President Steijnstraat. 26 Omdat de heer W. van Dongen uit Den Haag zijn benoeming tot directeur van de Schooladviesdienst in Haarlem niet aanvaardt, be noemen B. en W. tot directeur gedurende één jaar de heer J. J. Loerakker, gep. chef van de afdeling personeelszaken ter gemeente secretarie. 27 In Haarlem vindt een demonstratie plaats omdat de directie van de Hoogovens in IJmuiden voor de Haarlemse rechtbank een kort ge ding heeft aangespannen tegen de vakbonden wegens het uitroepen van een staking. MAART 2 Aleid Slingeland biedt het Frans Halsmuseum een door haar ge maakt portret van Godfried Bomans aan (zie 21 aug.). 4 Ds. D. J. Monshouwer uit Brunssum doet zijn intrede als predikant van de hervormde gemeente van Haarlem-Noord. De Stichting Huygens-Fokker herdenkt in Teyler's museum de op 24 september overleden prof. dr. A. D. Fokker. 11 Ds. A. Wildschut uit Delfzijl doet in de Verlosserkerk zijn intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk Haarlem-Noord. De heer J. ten Brink uit Overveen gekozen tot algemeen voorzitter van de politieke partij D'66; hij bedankt later als lid van de Provin ciale Staten van Noord-Holland. 14 De gemeenteraad benoemt tot gemeentearchivaris drs J. J. Temminck, thans adjunct-archivaris; besluit een deel van de Essenstraat te ont trekken aan het verkeer ten behoeve van de bouw van een parkeer garage (zie 4 nov.) en verhoogt de garantie t.b.v. het bejaardencen trum Reinaldahuis van 13.220.000,- tot 15.840.000,-. 15 De heer J. Toma legt na 35 jaar als voorzitter van de Haarlemse Groente- en Fruitveiling te zijn opgetreden zijn functie neer. 22 Het nu in het winkelcentrum gevestigde filiaal Schalkwijk van de Stadsbibliotheek en Leeszaal door wethouder D. J. A. Geluk in ge bruik gesteld. 23 Dr. W. H. Zagwijn, hoofdgeoloog-A bij de Rijksgeologische dienst, ontvangt als eerste Nederlander de in 1958 ingestelde Albrecht Pench- medaille voor zijn bijdrage tot de kennis van de afzettingen ontstaan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 406