405 gedurende de afgelopen twee miljoen jaar; het betreft een onderschei ding van de Deutsche Quartar Verein (kwartaargeologie). 24 De burgemeesters van Haarlem, Haarlemmermeer en Haarlemmer- liede en Spaarnwoude planten nabij Schiphol een boom voor het toekomstige „Vijfde-baanbos", dat aangelegd wordt door een actie groep die tegen de aanleg van een vijfde baan op Schiphol ageert. 30 Wegens het bereiken van de leeftijd van 70 jaar neemt de president van de Haarlemse rechtbank, mr. F. E. Bloemarts, afscheid (zie 2 april). De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, onthult nabij het Brouwerskolkje in Overveen het beeld „Moeder en kind" van Nic. Jonk uit Groot-Schermer. APRIL 2 Installatie van mr. L. H. graaf Schimmelpenninck, tot voor kort pre sident van de rechtbank te Alkmaar, als president van de rechtbank in Haarlem. Tijdens een hevige storm worden vele bomen, onder andere in de Hout, ontworteld. 4 De gemeenteraad besluit een deel van het Postkantoor aan de zijde van de Zijlstraat voor 143.000,- per jaar te huren, om daarin tijde lijk de afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken te huisvesten; verleent krediet van anderhalf miljoen gulden voor riole ring en bestrating van het Stationsplein (zie 28 juni). In het gebouw van de Provinciale Waterstaat Noord-Holland aan de Zijlweg is het centrum gevestigd van 33 meetpunten in de provincie, waar de lucht gemeten wordt; in Haarlem e.o. is een meetpunt op de Amsterdamse vaart en een ander op de Heemsteedse Dreef. 5 Bij een tweede overval in het hulppostkantoor aan de Rousseaustraat (zie 6 april) wordt voor 9.000,- buitgemaakt; twee dagen later wor den twee jongens van 20 jaar aangehouden. 6 Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt het bijkantoor Schalkwijk der P.T.T. (waarom het hulpkantoor aan de Rousseaustraat word geslo ten) en het bijkantoor van Haarlems Dagblad, welke beide kantoren in één gebouw bij het winkelcentrum gevestigd zijn, in gebruik. 7 In tegenwoordigheid van wethouders worden in de Transvaalbuurt bomen geplant, om de wijk een fleuriger aanzien te geven. 9 De Provinciale Staten besluiten het Informatiecentrum Geluidshinder Schiphol om te zetten in de Stichting Geluidshinder Schiphol; benoe men tot directeur-geneesheer van het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort de heer G. Houwink die de om gezondheidsredenen aftredende heer J. C. Noordzij opvolgt en tot economisch-directeur drs. J. A. Nijboer, thans adjunct-directeur. 10 De heer K. C. Schuyt van de Uitgeverij Schuyt en Co overhandigt burgemeester mr. dr. L. de Gou het eerste exemplaar van „Memo- riaelbouck" van Willem Janszoon Verwer, een dagboek van gebeurte nissen te Haarlem van 1572-1581, een uitgave voor de Vereeniging „Haerlem" ter gelegenheid van de 400-jarige herdenking van het Be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 407