406 leg van Haarlem; aan de totstandkoming hebben meegewerkt de vroegere en de huidige gemeente-archivaris mej. dr. G. H. Kurtz en drs. J. J. Temminck (zie 19 april). 11 Installatie van mr. J. D. Vink als vice-president van de Haarlemse rechtbank; hij was al rechter. Wegens zijn benoeming tot directeur van het Zeewegziekenhuis in Velsen neemt dr. A. J. Schilstra afscheid als directeur van de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Holland; op 1 sep tember volgt de heer E. W. Roscam Abbing, verbonden aan het In stituut voor sociale geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam, hem op. 13 De heer Tj. Scheper, hoofd van het bureau rijbewijzen en paspoor ten van de Provinciale Griffie, die 40 jaar in overheidsdienst is, be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 14 De Gemeentelijke Openbare Bibliotheek in Heemstede viert het 25- jarig bestaan (zie 26 april). 16 In Spaarndam wordt een hoorzitting gehouden over het ontwerp- bestemmingsplan „Beschermd dorpsgezicht Spaarndam" en de plan nen in de toekomst woningen te bouwen als het defensieterrein zal verdwijnen. De Stichting Alkmaar 400 jaar Victoria biedt loco-burgemeester D. J. A. Geluk dahliaknollen aan, omdat in september in Alkmaar een nationale dahlia-tentoonstelling wordt gehouden; andere steden, die 4 eeuwen geleden door de Spanjaarden belegerd zijn, ontvangen eveneens knollen. 17 Verhuizing van het interne personeel van het Diaconessenhuis naar het nieuwe gebouw „Het Hazepad" met 160 wooneenheden bij het in aanbouw zijnde Diaconessenhuis in de Schouwbroekerpolder in Heemstede (zie 31 juli). 18 Leden van de gemeenteraad van Enschede brengen een oriëntatiebe- zoek aan Haarlem. 19 De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranen burg, opent in de Grote Kerk de tentoonstelling „Men sagh Haerlem bestormen" in de Vis- en Vleeshal ter gelegenheid van de 400-jarige herdenking van het beleg (zie 18 mei). 25 In het gebouw der Provinciale Griffie wordt aan de Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kranenburg, het eerste exemplaar aangeboden van „600 jaar water en land" van H. Schoorl uit Hillegom, een bij drage tot de historie, geo- en hydrografie over de Kop van Neder land, uitgegeven door het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. De bisschop van Haarlem der r.k. kerk, mgr. drs. Th. Zwartkruis, stelt de schatkamer in de kathedrale basiliek Sint Bavo in gebruik (zie 6 mei). 27 Het Gemeentelijk Waterbedrijf bestaat 75 jaar. In de Staatscourant worden de namen van Nederlanders gepubliceerd die ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana zijn on derscheiden; daarbij zijn de volgende bewoners uit Haarlem en om geving en in deze omgeving werkenden:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 408