409 25 Officiële opening van de Maria-stichting (nieuwbouw en renovatie oude gedeelte), viering van het 75-jarig bestaan en onthulling van het beeld „Twee Franciscanessen" van Kees Verkade door zuster Bathildis, die een halve eeuw werkzaam is geweest in het ziekenhuis; op 1 juni wordt een symposium ter gelegenheid van de feesten ge houden. Staatssecretaris van Volkshuisvesting J. Schafer bezoekt het jaarcon gres van de Vereniging van directeuren en ingenieurs van gemeente werken, waarop over stadsvernieuwing wordt gesproken (zie 7 sept.). Wegens zijn benoeming tot chef van dienst van materiaal en werk plaatsen neemt ir. Chr. Moolhuijzen afscheid als chef van de hoofd werkplaats der Nederlandse Spoorwegen. 26 Viering van het 60-jarig bestaan van de Haarlemse Reddingsbrigade van Drenkelingen. 30 De Londense mayor, die op uitnodiging van het gemeentebestuur van Amsterdam op bezoek is in ons land, brengt een bezoek aan het Frans Halsmuseum en zit aan een door het gemeentebestuur aange richte lunch. JUNI 1 Onthulling van het naambordje „Scheltema-kade" aan de vroegere Zonnekade, ter herinnering aan de vroegere wethouder en advocaat, mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, die op deze kade heeft gewoond. De jaarlijkse kunstmarkt (ten bate van gehandicapte kinderen) is verplaatst van de Doelen naar het Prinsenhof. Viering van het gouden jubileum van de Sportclub „Haarlem". 2 De huisarts J. van Asperen legt om gezondheidsredenen zijn praktijk neer en draagt die over aan de heer Th. A. de Jong. 4 De B.E.A. (abortus)-kliniek, vroeger in Beverwijk, thans gevestigd in „Bloemenhove" in Heemstede. 6 Na van 1954 voorzitter te zijn geweest van de Regionele Katholieke Schoolraad (oude stijl) legt dr. J. Hoek zijn functie neer; in de nieuwe raad zijn schoolbesturen, leerkrachten en ouders vertegen woordigd. 10 Pastoor Schipper van de Dennenweg-parochie der r.k. kerk te Bloe- mendaal is 40 jaar priester. 15 Het service-flatgebouw „De Rozenburgh" op de Zandvoortselaan bij de Asterkade te Heemstede overgedragen aan het bestuur. Bij zijn afscheid als hoofd van de R.K. Schoolvereniging aan de Cru- quiusstraat wordt de heer J. K. van Velsen pauselijk onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice. 17 De heer N. Vink, lid van het kerkbestuur Kerk Pastoor van Ars in Parkwijk onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice. 18 Anny Bonarius vijftig jaar muziekpedagoge. 20 Het hoofd van het beeld van Suzette Noiret van het Hildebrand- monument in de Hout afgebroken. De gemeenteraad stelt een bedrag van 700.000,- beschikbaar voor

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 411