411 stede; de officiële opening zal in mei 1974 geschieden. IR. H. J. Bergsma legt wegens pensioenering zijn directeurschap van het Telefoondistrict Haarlem neer; opvolger is drs. H. Beyer, hoofd van de Centrale afdeling Coördinatie bij de P.T.T. in Den Haag. AUGUSTUS 1 De heer G. P. A. van Kessel bij zijn afscheid als voorzitter van het bedrijfschap aardappelen, groenten en fruit benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De gemeenteraad besluit een bijdrage van ƒ35.000,- te verlenen in de aankoop voor 250.000,- van het Tulpenboek in 1643 vervaardigd door de schilderes Judith Leyster, een leerlinge van Frans Hals. 3 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de stads- beiaardier Arie Peters afscheid (zie 1 dec.). 6 Installatie van mevrouw mr. C. A. Terwee-van Hilten wetenschap pelijk hoofdmedewerkster bij de Vrije Universiteit van Amsterdam, tot rechter in de Haarlemse rechtbank. 15 De vrouwenarts de heer N. C. J. Steffelaar legt zijn praktijk neer en verhuist naar Italië. 21 Prinses Beatrix en Prins Claus brengen een driedaags bezoek aan de provincie; op de eerste dag worden zij ontvangen in het Provincie huis en de derde dag zitten zij met provinciale autoriteiten aan een diner aan en voeren zij gesprekken over cultuur, ruimtelijke ordening, financiën en land- en tuinbouw. Aan een weg nabij het Duinroosplantsoen wordt de naam Bomans- hofje gegeven, ter herinnering aan de auteur Gorfried Bomans. 22 Bij een brand in de gebouwen van Meeuwissen Industrie n.v. in de Waarderpolder wordt een schade aangericht van 5 miljoen gulden. Voor riolering en bestrating rondom de nieuwe Stadsbibliotheek in het Doelengebied stelt de gemeenteraad 150.000,- beschikbaar, voor verdere werkzaamheden van de rioolzuiveringsinstallatie in Schalk wijk 2.000.000,- en voor aankoop van panden in het Kenaupark voor het bouwen van een nieuwe vleugel van het gebouw van de Gem. Gezondheidsdienst aan de Nieuwe Gracht 600.000,-. 23 De in de voormalige school aan de Botermarkt werkende geestelijk gehandicapten verhuizen naar de nieuwe sociale werkplaats aan de Schalkwijkerweg (zie 19 nov.). 24 Met een voorstelling door amateurs van „Fanfarelle" wordt het 25- jarig bestaan van het Openluchttheater in Bloemendaal gevierd (zie 24 sept.). 26 Bevestiging en intrede van ds. W. L. van der Wolk uit Den Boer als predikant der hervormde gemeente van Heemstede. ds. Ph. Kroes uit Waalwijk doet zijn intrede als predikant der her vormde gemeente van Haarlem-Noord. 27 Huldiging van de onder-commandant van de Haarlemse brandweer, de heer J. C. Cramer, die 40 jaar vrijwilliger is. 29 De gemeenteraad aanvaardt een nota van B. en W. over vernieuwing van zestien stadswijken in de periode 1975 tot 1990.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 413