414 25 De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken spreekt zich uit voor een casino in Zandvoort. 29 Installatie van mevrouw mr. W. J. ten Brink-baronesse van Imhoff, substituut-griffier bij de Haarlemse rechtbank, tot rechter van deze rechtbank. 30 De wethouder van onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, is de eerste „klant" van de onderwijswinkel op het Schoterbosplein. NOVEMBER 1 mr. B. Swanenburg heeft zijn ambt van rechter in de Haarlemse rechtbank neergelegd wegens zijn benoeming tot kantonrechter in Enschede. Viering van het vijftig-jarig bestaan van de afdeling Verkeerspolitie met een bijeenkomst van medewerkenden en oud-medewerkenden en de uitgave van een herdenkingsboekje. 2 In het Frans Halsmuseum is een tentoonstelling ingericht, gewijd aan het werk van de architect ir. J. B. van Loghem (overleden 1940). 3 Viering van het zilveren jubileum van de reserve-politie in de ge meente Haarlem. Wethouder W. van Liemt stelt de Kamp-parkeergarage bij de Ge dempte Oude Gracht in gebruik. 4 Om gebruik van benzine te beperken worden tot en met 6 januari 1974 autoloze zondagen ingevoerd. 6 De afdeling Haarlem van de Nederlandse Bond van Makelaars en taxateurs in onroerende goederen viert het 50-jarig bestaan met een receptie. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude besluit tegen de symbolische prijs van één gulden de molen „Slokop" in Spaarndam-Oost te verkopen aan de Vereniging „De Hollandse Molen". 8 Diefstal van een console-klok (uit de jaren 1750-1760), ter waarde van 10.000,- uit het gebouw van Openbare Werken aan het Zuider Buiten Spaarne. 10 De burgemeester en alle wethouders nemen deel aan de ingebruik stelling van het voetgangersdomein in de Grote Houtstraat en Bar- teljorisstraat. 14 Uit het Frans Halsmuseum worden vier paneeltjes (twee van Dirck Hals, één van Adriaen Pieterszoon van der Venne en één van Adriaen Brouwer), verzekerd tegen een bedrag van 109.000,- ge stolen; op 20 december zijn zij weer terecht en twee Haarlemmers worden verdacht van diefstal aangehouden. 16 De gemeenteraad stelt de begroting 1974 vast, verhoogt een aantal tarieven en verwerpt een voorstel de hondenbelasting af te schaffen. De directeur van het landbouw-onderwijs, ir. P. van der Schans, verricht de officiële opening in Elswout te Overveen van de tuin bouwschool „Zocher", vroeger gevestigd aan de Schoterstraat. 19 De staatssecretaris voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, de heer P. J. J. Mertens, stelt de werkplaatsen aan de Schalkwijker-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 416