416 105.000,- voor het aanbrengen van verbeteringen in de Vleeshal, waardoor de bovenverdiepingen beter bereikbaar worden. 14 In het raadhuis van Bloemendaal biedt burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller aan de kunstenaar Anthon Pieck het eerste exem plaar aan van een boek over diens levenswerk. 18 Bij een inbraak in het Stadhuis worden o.a. twee schilderijen en enkele Delftsblauwe borden gestolen. 20 Plebaan A. H. Huyboom van de kathedrale basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart door de paus onderscheiden met de eretitel „kapelaan van de paus". In tien dagen tijds branden drie meubelzaken uit en wel die van Van Duivenboden op de hoek Gedempte Oude Gracht en Klein Heilig land (20 dec.), die van Baja-woninginrichting op de hoek Grote Houtstraat en Gasthuisvest (24 dec.) en die van De Graaf aan de Kleine Houtstraat (31 dec.); vermoed wordt dat er van brandstichting sprake is. 21 Bij zijn afscheid wegens pensionering is drs. J. van der Waal uit Heemstede, veterinair inspecteur van de Volksgezondheid en tevens inspecteur van de Veeartsenijkundige dienst in Noord-Holland, be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Brinkmann-State, opgericht door de Project Ontwikkelingsmaatschap pij A.K.O.M., Bloemendaal, maakt de plannen bekend over het Brinkmann-project op de Grote Markt; ontworpen zijn winkels in de kelder, op de begane grond en op de eerste verdieping, kantoor ruimten op andere verdiepingen, horeca-bedrijven en een ondergrond se parkeergarage; de gevel van het voormalig Rembrandt-theater (een onderdeel van het complex) zal aan de gevels der andere panden worden aangepast. De vergadering van aandeelhouders van de Haarlemse Machinefa briek v.h. Figée besluit eervol ontslag te verlenen aan de directeur, ir. F. J. Neeus, benoemt tot diens opvolger de heer L. A. Weterings en tot commissaris der n.v. ir. H. N. M. Nefkens, de enige eigenaar van Vincent B.V. te Vlaardingen, welke vennootschap een bod heeft gedaan op de aandelen van Figée; in januari 1974 blijkt, dat de aan deelhouders op het aanbod ingaan. 30 Het op 5 september 1972 in gebruik genomen restaurant De Post- hoeve, gevestigd in de voormalige in 1783 gebouwde Zwitserse boer derij in de Noorderhout, door brand verwoest. In een woning in Haarlem-Noord brengt een 40-jarige man zijn 39- jarige vrouw om het leven; hij wordt aangehouden, verdacht van doodslag. 31 De heer M. Herdink draagt na 41 jaar huisarts te zijn geweest zijn praktijk over aan de heer T. van Vreeland.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 418