47 werkers zich voor de volle 100% inzetten en dat hield dan weer in dat hijzelf tijd kon vinden om zijn veelzijdige kwaliteiten ook op andere terrein te benutten. En dat niet alleen op het gebied van het bedrijfsleven, maar ook op het terrein van de sport. Een opsomming van alle functies die Mollerus in zijn arbeidzaam leven heeft vervuld zou teveel ruimte in beslag nemen. Toch die nen enkele aan de vergetelheid te worden ontrukt. Zo was hij jarenlang secretaris van de Ned. Ver. van Electrotechnische Werkgevers en van de Tuinbouwraad. In deze laatste kwaliteit verzorgde hij met succes de Nederlandse inzending naar de bloemententoonstelling „De Gentsche Floraliën' te Gent (Bel gië). Op het terrein van de sport dient in de eerste plaats geme moreerd te worden het secretariaat van de Kon. H.F.C. en daar naast het voorzitterschap van de Ned. Biljart Bond. In het begin der twintiger jaren deed hij veel om het passagiersvliegen bij de K.L.M. populair te maken. Zijn vakanties benutte hij voor het maken van reizen, waarover hij dan zeer boeiend kon vertellen. Voor legio instellingen en bedrijven in het gehele land hield hij spreekbeurten over deze reizen. Dikwijls kwam hij dan in het holst van de nacht thuis om toch de volgende morgen weer even fit en monter het kantoor van de K.v.K. binnen te stappen. Het leek of zijn energie niet uitgeput kon raken; ook niet toen hij in 1956 gepensioneerd werd en hij toch actief bleef als adviseur van verschillende be drijven. Helaas liet zijn gezondheid de laatste jaren te wensen over. Hij zal ongetwijfeld bij vele Haarlemmers in de herinnering blijven voortleven als een markante persoonlijkheid. mej. B. Roozen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 49