65 dienst van de Stadschouwburg. Door zijn kennis van zaken en zijn grote inzet voor zijn werk, werd hij reeds in 1940 aangesteld tot toneelmeester. Het tekent Henk Voskuilen, die wars was van alle z.i. ongeoor loofde dwang van bovenaf, dat hij in de oorlogsjaren een be langrijk aandeel had in het verbergen van Joodse Nederlanders en andere onderduikers in „zijn" schouwburg. Henk Voskuilen die met een LTS-opleiding zijn weg in de maat schappij moest zoeken, heeft zich vrij snel ontwikkeld tot een landelijk erkend deskundige op theater-technisch gebied. Zijn bekwaamheid maakte hem tot een vraagbaak voor velen. Hij bracht adviezen uit tot ver buiten onze gemeente, b.v. voor de inrichting van toneelaccommodaties in Delft, Venray, IJmui- den, Heerlen en Noordwijkerhout. Verder adviseerde hij over het openluchttheater in Bloemendaal, de accommodaties in verschillende plaatsen in Noord-Brabant en over voorzieningen in vele scholen in Haarlem en omgeving. Hij was lid van de redactie van het tijdschrift voor theater-tech niek en schreef alszodanig regelmatig artikelen van theater-tech nische aard. Ook bij grote produkties buiten het theater werd veelvuldig op zijn bekwaamheid een beroep gedaan. Bijzonder blij was hij aan het einde van zijn leven met de ge slaagde verbouw van de Haarlemse Stadsschouwburg, waarbij hij sterk betrokken was. Haarlem en in het bijzonder het Haarlemse theaterleven heeft veel redenen om de nagedachtenis aan Henk Voskuilen m ere te houden. Met hem is ons een bijzonder man ontvallen die ook qua plichts betrachting en inzet aan velen ten voorbeeld kan worden gesteld. J. Ritsema

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 67