67 voorbereid, in 1938 uit naar Batavia, teneinde de leiding van hun aldaar gevestigde verkoopkantoor op zich te nemen. Lang heeft hij daar niet gewerkt, maar zijn detachering had onvoor zien gevolgen. Benoemd tot adjunct-directeur in Amsterdam scheepte hij zich in april 1940 huiswaarts in, doch onderweg brak de oorlog uit en zijn schip keerde in Suez om. Verstoken van communicatie be sloot hij, in overleg met zijn opvolger, door te reizen naar Australië om te trachten vandaar de Mahez-zaken in Neder- lansch-Indië te voeden en gaande te houden. Exportrestricties, en al spoedig daarna de Japanse invasie, maakten dat onmoge lijk en zo, zich vervoegd hebbend bij ons Consulaat Generaal in Sydney, werd hij vice-consul aldaar in 1942. Voor zijn werk in deze functie, die hij tot 1946 bekleedde, viel hem na terugkomst in het vaderland later zijn onderscheiding tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau ten deel. Na repatriëring kwam hij als adjunct-directeur bij het moederbe drijf aan het Klokhuisplein, totdat in 1949 zijn benoeming tot directeur van dit zo bij uitstek Haarlemse bedrijf volgde. Tot 1967, belast met het beheer over de technische zaken, zette hij zich vooral in voor de na-oorlogse vernieuwing van het produk- tieapparaat; in de jaren daarna was het verkoop- en commerciële beleid bij hem in vertrouwde handen. Ook het werk in de On dernemingsraad ging hem ter harte en had zijn allerminst gefin geerde belangstelling. Ook in bredere kring heeft hij zijn sporen verdiend. Gedurende meer dan 25 jaar had hij een actief aandeel in verschillende werkgeversorganisaties van de graiische industrie, hetgeen begin 1971 leidde tot zijn benoeming tot le vice-voorzitter van het hoofdbestuur van het eind 1970 door fusie tot stand gekomen Koninklijk Nederlands Verbond van Drukkerijen. Sedert 1961 was hij commissaris van de Drukkerijen v/h Ellerman Harms N.V., in 1967 gefuseerd tot De Bussy Ellerman Harms N.V. te Amsterdam. Daarnaast was Gunning sedert 1967 lid van het Algemeen en vanaf 1968 tevens van het Dagelijks Bestuur van de Kamer van Koophandel Nederland-Israël, en sinds de op richting in 1962 voorzitter van de Stichting Woningbouw Haar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 69