71 vervoerdienst, onder-directeur, 1 januari 1949 directeur na het heengaan van Burgerdijks opvolger jhr. ir. J. Röell. In de oorlogsjaren wisten de mensen van de NZH wat zij aan Jurrissen hadden: kwamen zij met de bezetters in moeilijkheden, hij ging met hen mee of - als dat veiliger was - hij ging in hun plaats. Na de oorlog stond het bedrijf voor de vraag: moet de tram - stadsdienst incluis voor de bus wijken en, zo ja, hoe kan dat zonder te veel storingen? Het betekende niet minder dan de totale reorganisatie van de grootste dochtermaatschappij van NS met een net van Amsterdam naar Scheveningen, met zijlijnen naar Waterland, Zandvoort, Noordwijk en Katwijk en vitale stadsnet ten in Haarlem en Leiden. Mede dank zij het voorzichtig optreden van Röell en Jurrissen werden tegenstellingen van belangen tussen gemeentebestuur en vervoermaatschappij overbrugd. Daarbij speelden een rol Jurris- sens vermogen om te luisteren en het vertrouwen in het organi satievermogen van de directie en haar staf. De grote taak van de wederopbouw kwam, door de zwakke ge zondheid van de heer Röell, grotendeels op de schouders van Jurrissen te rusten. Zijn 12-jarig directeursschap was een periode van voortdurende verandering: technisch en structureel. Deze impulsieve sterke man kon dat aan. Zo stond hij in hoog aanzien bij zijn medewerkers, bij zijn col lega's, bij het gemeentebestuur. Maar naast en boven deze zakelijke waardering voor de bedrijfs leider gold voor wie hem kende de persoonlijke waardering voor deze hartelijke en belangstellende mens. Hij was een man uit één stuk, duidelijk en open. In 1956 werd hij benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. Bij zijn pensionering in 1960 kreeg hij de erepenning in goud van Haarlem als blijk van waardering voor al wat hij - eigenlijk in korte tijd voor de stad gedaan had. Dat deze directeur van de NZH tal van functies bekleedde in de sector van het vervoer laat zich denken. Daarvan wil ik slechts noemen: vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging van Transport Ondernemingen, voorzitter van de afdeling

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 73