Men bleef zitten, maar in 1958 kwam opnieuw de vestiging van Haarlems Bloei in de Hoofdwacht ter sprake. Op 1 maart 1958 publiceerde de Nieuwe Haarlemsche Courant, onder de kop Haarlems Bloei enige maanden in de Hoofdwacht? „weer eens een onwaar en tendentieus bericht gelijk men zulks gewoon is"91), maar in de tweede helft van 1958 bleek het gevaar geweken en werd er, mede dankzij de onderhandelingen die de nieuwe voor zitter, jhr. mr. C.C. van Valkenburg, met het gemeentebestuur voerde, bereikt dat de restauratieplannen weer in de aandacht kwamen en dat de huuropzegging ongedaan werd gemaakt92). De burgemeester stelde nog voor om boven in de Hoofdwacht ver- keerstafels te plaatsen voor instructie van verkeersovertreders, maar toen dat door deskundigen onmogelijk werd geacht was ook dat gevaar geweken93). Corneille F. Janssen ontwierp zomer 1959 een „mammoetplan" voor een algehele restauratie van het ge bouw, waarvan de kosten op 300.000,werden begroot94), maar in 1961 werd een eenvoudiger plan uitgevoerd. De gemeen te knapte de vergaderkamer en de vestibule op en „Haerlem" financierde nieuwe verlichting, kachels, etc.95). Op 29 november 1961 berichtte het gemeentebestuur officieel dat de huuropzeg ging werd ingetrokken en in 1962 werd burgemeester Cremers opnieuw als erevoorzitter geïnstalleerd. In 1964 werd het legaat Tadema (zie paragraaf 11) opgesteld en in 1965 werd de grote vergaderkamer beneden herdoopt tot „Ta- dema-kamer". Een deel van de wensen van J.L. Tadema was in vervulling gegaan, alleen de bovenverdieping van de Hoofdwacht bleef een onbruikbare ruimte99). In 1967 werd besloten dat de afdeling Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten op haar verzoek de verdieping van de Hoofdwacht kon gebruiken als vergaderruimte. Deze onderhuur der liet een aantal voorzieningen aanbrengen (vloer, verlichting, verwarming), maar de meer belangrijke herstelwerkzaamheden (nieuwe opgang, betere indeling, ramen aan de kant van de Sme- destraat) bleven ook toen liggen97). In 1969 werd naast de B.N.A. ook het College Bourguignon, een gezelschap van wijnproevers, gastvrijheid verleend op de verdieping98), terwijl sinds 1974 ook de Historische Werkgroep Haerlem in deze ruimte samenkomt. 124

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 126