Gonnet waren overleden. Voor het Gedenkschrift dat ter gelegen heid van dit jubileum werd uitgegeven moge worden verwezen naar het artikel Vijfenzeventig jaar verenigingspublikaties in dit jaarboek. Op 16 december 1926 hield men een receptie in de Hoofdwacht waar de nieuwe voorzitter Vincent Loosjes de her denkingsrede uitsprak. De aanwezigen vele leden, de be schermheer, de ere-voorzitter en besturen van zusterverenigingen ontvingen het Gedenkschrift. Er waren ca. 60 personen aanwe zig en Tadema beschreef het gebeuren als „eenvoudig en waar dig". Na het jubileum kwam er een klacht binnen van prof. G.C. van Walsem dat er alleen alcoholhoudende dranken geserveerd werden145). In 1931 organiseerde „Haerlem" een fotowedstrijd. In januari werd een fraaie folder gedrukt waarin amateurfotografen werden opgewekt „de schoonheid van Haarlem en omstreken op te zoe ken en op de gevoelige plaat vast te leggen, opdat daardoor de fotografische legger van „Haerlem" belangrijk kan worden ver rijkt". De organisatie berustte geheel bij secretaris Tadema. Er werden bijna vijfhonderd foto's ingezonden door ruim vijftig per sonen. In december 1931 werden de meeste tentoongesteld in de Hoofdwacht. De bekroonde foto's bleven eigendom van „Haer lem". Het was een groot succes maar de hoeveelheid werk die eraan vastzat was ook enorm146). Nadat in 1928 een bestuursdiner in de Hoofdwacht was gehouden toen Tadema 25 jaar secretaris was, werd dit voor de tweede maal gedaan in 1939 ter gelegenheid van het feit dat de penningmees ter, Rutgers van der Loeff, 35 jaar bestuurslid was147). In later jaren zijn er nog diverse malen bestuursdiners georganiseerd, meestal om afscheid te nemen van vertrekkende bestuursleden. Op 2 november 1976 werd voor het eerst samen met de echtgeno- te(s)(n) der bestuursleden gegeten. Reden was het afscheid van mr. C.W.D. Vrijland en Els Vogel en het 75-jarig bestaan der vereniging148). Voor de goede orde moet worden opgemerkt dat de kosten van deze vriendschapsmaaltijden niet ten laste van de verenigingskas kwamen, maar door de bestuursleden zelf gedra gen werden. De oorlogsjaren kwam „Haerlem" betrekkelijk goed door, on- 139

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 141