/AV VSRKENIGIHG HiERLEH Bestuu3?8v©x*gatl®Fing op Wownsêtag 1940 te 15.30 uur in Be Hoofdwacht. Agenda: Installatie Ifieuvfe Bestuursleden Sat verder ter tafel zal worden gebracht secretaris Vriendelijk verzoek: i thee' mede te Convocatie voor een bestuursvergadering in 1940. De thee was al schaars! (archief vereniging „Haerlem"). Op initiatief van H.B.E. Warnaars werd in augustus 1954 een carillonconcert gegeven op het Hemony-carillon van de Grote- of Sint Bavokerk. De leden van „Haerlem" konden het concert vol gen, zittend in de grote tuin van de kantongerechtsgebouwen. In overleg met de stadsbeiaardier Arie Peters werd het eerste concert gegeven door Rien Ritter. Het werd een groot succes. De Nieuwe Haarlemsche Courant zei er o.m. van: „In zijn diepste kern is en blijft Haarlem Haerlem. Dat hebben wij gisteravond opnieuw er varen in een schemerdonkere tuin, midden in de binnenstad, waar de leden der vereniging Haerlem' waren bijeengekomen om er, afgewend van het stadsrumoer, te luisteren naar de bespeling van het carillon in de toren van de Grote Kerk Er waren veel leden. Allen pelgrims naar het goede, het ware, het schone: geen woeste genieters. De leden van de vereniging Haerlem' hebben namelijk iets Platoons. En al bevindt zich Plato zelf niet onder hen, dr. C. Spoelder is er tenminste. Geschut' door de sluis van een lange, smalle, gang vanuit het straatrumoer naar de stilte van een wonderlijke ruime tuin, zijn zij in familiale vertrouwelijkheid bijeen gaan zitten, om, de blik vererend op de Bavo-toren gericht, te luisteren naar het klokkenspel. Te luisteren naar de innigste muziek van de stad zelf. Want als in een Hollandse stad de beiaar dier het carillon bespeelt is het de ziel van de stad, die zich horen doet", aldus enkele passages uit dit fraaie krantenproza. In 1955 werd een vervolg georganiseerd. Mr Romke de Waard bespeelde 144

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 146