stelde de penningmeester voor om voortaan het risico voor een uitgave geheel of gedeeltelijk over te dragen aan een uitgever. Dit was echter iets waar De Erven Bohn weinig voor voelde. Resul taat van een en ander was dat het aantal publikaties in de vijftiger en zestiger jaren sterk terugliep. In 1971 vond er een belangrijke gebeurtenis plaats: De Erven Bohn deelde mee in verband met een fusie en andere omstandig heden de uitgaven van „Haerlem" niet meer te kunnen verzorgen en hun collega Schuyt en Co C.V. bereid te hebben gevonden deze activiteit over te nemen. Met de heer K.C. Schuyt, die in 1971 lid van de redactie en in 1976 ook bestuurslid werd, werd overeenge komen dat in den vervolge de verenigingsuitgaven op drie wijzen tot stand zouden komen: a. zoals vroeger, geheel voor rekening en risico van de vereniging „Haerlem". Dit is bij voorbeeld het geval met de jaarboeken der vereniging; b. geheel voor rekening en risico van de uitgever; en c. voor rekening en risico van de uitge ver met een basis-subsidie van „Haerlem"4). Gelukkig konden vele publikaties sedert 1971 op de onder b. genoemde wijze wor den uitgegeven. Het aantal verenigingspublikaties bedroeg in de eerste vijf jaar na de nieuwe regeling veertien, tegen vijftien in de tien jaar eraan voorafgaand. Binnen het bestuur werden de publikaties door een beperkt aantal leden behandeld. Zo werd in 1927 een „commissie van advies inzake uitgaven van de vereeniging" ingesteld, bestaande uit de bestuursleden Rutgers van der Loeff, Knappert, De Jonge van Ellemeet en Tadema. In 1967 werd deze redactiecommissie nog iets onafhankelijker van het bestuur daar er ook niet-bestuurs- leden in benoemd werden en omdat er een redactiesecretaris aan werd toegevoegd. Tot 1967 verrichtte de secretaris van „Haer lem" alle redactionele werkzaamheden. In 1967 werd drs. J.J. Temminck, toen nog adjunct-archivaris van Haarlem, bereid ge vonden dit werk op zich te nemen. Leden van de redactiecommis sie die zowel de jaarboeken als de andere uitgaven behandelden werden C.M.H. Bosch, Th. Hoog, H.E. Stenfert Kroese, A.G. van der Steur en J.J. Temminck. In 1971 werd Stenfert Kroese ver vangen door K.C. Schuyt, in 1974 werd de redactie uitgebreid met W. Helversteijn en in 1975 verving B.C. Sliggers Th. Hoog. 155

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 157