van de versterking eener oude stad, verschenen, een bundel her drukken van artikelen uit de „Nederlandsche Kunstbode". Deze boekjes van Gonnet behoren nog steeds tot de weinige publi- katies over de Haarlemse poorten. De houtgravures in het boekje van „Haerlem" uit 1913 zijn gemerkt „Joh.E.Zn." en zijn van zeer goede kwaliteit. Over de oplage laat het archief ons in het duister, maar gezien de geringe frequentie van het boekje op de antiquarische markt zal deze klein geweest zijn, ongetwijfeld gevolg van het feit dat de twintig plaatjes met de hand moesten worden opgeplakt. De prijs bij verschijnen was 0,50 voor leden en ƒ1,voor niet-leden. 1914 H. Bitter, De Hortus Medicus" of Stads-kruidtuin van het Collegium Medico-Pharmaceuticum te Haarlem. Een en ander uit de notulenboeken van het Collegium-Medicum te Haarlem, Haar lem 1914, 67 blz., ing., geïll. De auteur, dr. H. Bitter te Bloemendaal, bood het manuscript voor dit boekje aan „Haerlem" aan die de publikatie in 1914 liet ver schijnen en gratis voor de leden verkrijgbaar stelde. Het boekje geeft een overzicht van de geschiedenis van de hortus, die in de loop der tijden op verschillende plaatsen in de stad gevestigd was. 1916 W.P.J. Overmeer, Haarlemsche Straatnamen. Naamlijst der bestaande straten, pleinen, stegen en bruggen van Haarlem, voor zien van historische en ophelderende aanteekeningen, met kaart van Haarlem en register, Haarlem 1916, 150 blz., ing., met losse kaart. Ook het plan voor een verklarende lijst der straatnamen werd het eerst door Gonnet geopperd en wel in 1907. Gonnet verklaarde zich toen tevens bereid dit werk t.z.t. zelf te ondernemen47). In 1913 bleek hij hier echter nog geen gelegenheid voor te hebben gehad en men besloot toen W.P.J. Overmeer hiervoor te vragen. Overmeer was zijn loopbaan begonnen als amanuensis en later commies bij de stadsbibliotheek. In het jaar van verschijnen van zijn straatnamenboek zou hij secretaris worden van de Reclasse- 168

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 170