van Dijk verscheen in het Jaarboek 1964 een uitvoerig artikel over de H.B.S., onder de titel Een prachtschool, terwijl dezelfde auteur in 1966 over de school van Hubregtse schreef: Uit Hupie's tijd. Het jaarboek 1967 gaf o.m. een uitvoerig artikel van me vrouw N.H. van den Bosch-Nord Thomson over het Schonenvaar- dersgilde, terwijl in hetzelfde boekje H.Th. de Booy zijn jeugdher inneringen te boek stelde, evenals mevrouw A. de Jong-Luiten, een artikeltje dat met enkele unieke interieurfoto's kon worden geïllustreerd en dat binnen de redactie nog enige problemen ople verde77). In al die jaren verschenen er diverse artikelen van mr. C.W.D. Vrijland over Bloemendaalse buitenplaatsen en van dr. G.H. Kurtz en anderen over Haarlemse huizen. In 1957 werd het aantal vaste rubrieken uitgebreid met een jaar lijks verslag over Haarlemse Monumentenzorgtot 1967 verzorgd door Corneille F. Janssen en vanaf dat jaar door zijn opvolger P. Jongens. Met ingang van 1968 verscheen het jaarboek met een wisselend omslag met een zwart-wit foto erop en een aantal nieuwe vaste rubrieken, zoals een bibliografie van Haarlem, een jaarlijks ver slag van de werkgroep Kennemerland van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland, een rubriek Tijdgenoten over Haarlem, één over veranderingen in het stadsbeeld en een jaar lijks verslag van de Stichting „Diogenes Haarlem". Tevens werd een jaarlijkse subsidie gevraagd aan Haarlem en omliggende ge meenten om het jaarboek te kunnen uitbreiden™). In 1969 verscheen een uitvoerig artikel van mevrouw H. Cohen- Koster over de afschaffing der gilden in Haarlem. In 1970 een „grondige" studie van J. de Jong over de vroegste bewoning van Haarlem en een „smakelijke" bijdrage van jhr. F.J.E. van Lennep over Een markiezin van Carabas. Voorts verscheen in dit jaar boek de volledige lijst beschermde monumenten in Haarlem. In 1972 verscheen een groot artikel over de 75-jarige R.K. Katholie ke Kerk Sint-Bavo, terwijl in 1973 een artikel werd geplaatst over het zilver van de Warmond-collectie van deze kerk, evenals een studie over een 16e-eeuwse kaart van Heemstede. Het jaarboek 1974 bevatte o.m. een studie over Haarlem in de 16e eeuw van de jonge Amerikaan Peter Trembath, terwijl het jaarboek over 1975 178

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 180