H ET bestuur heeft de eer het onderstaande te Uwer kennis te brengen. Door de gebeurtenissen in de afgeloopen jaren is het beleid van het bestuur er steeds op gericht geweest zoo min mogelijk in het daglicht te treden, waar door de aandacht te zeer op ons gevestigd zou worden. Dit had allicht geleid tot een inmenging door de N. S. B. of door den bezetter. Het stemt ons tot voldoening, dat wij van vreemde smetten zijn vrij gebleven. Intusschen werden vele voorbereidingen getroffen, waaraan thans uitvoering kan worden gegeven. VEREENIGING HAERLEM 184 Aan de donateurs(trices) en leden der V ereeniging Haerlem Zoo heeft het bestuur reeds vele maanden geleden zijn aandacht geschonken aan den 23sten November 1945, den dag, waarop vóór 700 jaren aan Haarlem stadsrecht werd verleend. Deze gebeurtenis stemt ons tot groote vreugde en wij achten dit het oogenblik om aan onze leden een schuld af te doen, die door een lange periode van gedwongen werkeloosheid is ontstaan. Het is dan ook met zeer veel genoegen, dat wij U een reproductie van het Charter 1245 op ware grootte ten geschenke aanbieden, met een boekje, bevattende den latijnschen tekst met de hollandsche vertaling en een inleiding van Mejuffrouw Dr. G. H. Kurtz. Wij achten dit een waardig aandenken, dat naar wij vertrouwen door U allen naar waarde zal worden geschat. Door gebrek aan verpakkingsmateriaal kunnen wij ditmaal niet voor de toezending zorg dragen. Op vertoon van deze circulaire kan het Charter, dat 66 x 90 cm. meet, met het tekstboekje worden afgehaald op 20, 21 en 22 November e.k., telkens van 9 tot 12 uur, bij De Erven F. Bohn, Frankestr. 42. Men wordt vriendelijk verzocht zich zooveel mogelijk aan deze data te houden. Wie verhinderd mocht zijn, of buiten Haarlem en omgeving woont, kan zich nog tot 31 December aan bovenvermeld adres vervoegen of doen vervoegen op dezelfde uren. De leden te Amsterdam kunnen hun exemplaren halen bij ons bestuurslid H. B. E. Wamans, O.-Z. Voorburgwal 101, eveneens op 20, 21 en 22 November van 917 uur. Namens het Bestuur der Vereeniging Haerlem, Haarlem, 19 November 1945 Frankestraat 42 J- L- TADEMA, Voorzitter P. A. DIJKEMA, Secretaris Convocatie uit 1945 betreffende de verschijning van Het Haarlemsche stads recht van 1245 (archief Vereniging „Haerlem").

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 186