Mijnheer de Commissaris der Koningin, dat U als onze nieuwe beschermheer, tezamen met mevrouw De Wit op deze avond aan wezig bent, is voor ons een grote vreugde. Uw bereidheid, het beschermheerschap van onze Vereniging op U te nemen, hebben wij bijzonder gewaardeerd, temeer omdat wij weten, dat dit Uwer zijds niet alleen een gebaar betekent, maar dat U, evenals Uw ambtsvoorganger, de heer Kranenburg, met werkelijke historische belangstelling bezield bent. Wanneer wij heel verwaand waren, zouden wij haast kunnen geloven, dat het tot de vereisten voor het hoge ambt van Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland behoort, om historisch geïnteresseerd te zijn. Zo ver gaan wij echter niet en wij beseffen dat dit een gelukkige toevalligheid is. Zo achten wij het eveneens een gelukkige omstandigheid, dat wij ter gelegenheid van dit jubileum een boek hebben doen uitge ven van de hand van de heer Jan P. Strijbos hier in persoon aanwezig dat U, afkomstig als U bent uit de kring der natuur beschermers, wel moet aanspreken. Alvorens ik verder ga, moet ik U bekennen, dat het mij bijna als iets onwezenlijks voorkomt dat ik het moet zijn die op dit belang rijke ogenblik op deze plaats voor U sta en tot U spreek naar aanleiding van ons jubileum. Wij hadden ons altijd voorgesteld dat de oud-voorzitter, de heer Hoog, dit jubileum zou hebben geleid om daarna te eniger tijd zijn taak over te dragen aan een ander. De omstandigheden, waarde Hoog, hebben U echter ge noopt reeds vorig jaar af te treden. Nu ik een jaar de functie vervul, die U meer dan 10 jaren vervuld hebt, is het pas ten volle tot mij doorgedrongen, hoeveel U in die 10 jaren voor onze Ver eniging hebt gedaan. Mijnheer de burgemeester, voor Uw gelukwensen aan het adres van onze jubilerende Vereniging zijn wij U ten zeerste erkentelijk. U hebt daaraan een aantal suggesties voor de toekomst verbonden. De Vereniging vervult in grote trekken drie functies: een voorlichtende, door het houden van lezingen en excursies; een beschrijvende, door het uitgeven van jaarboeken en andere publikaties, en een participerende, door mee te spreken in het stedelijke leven 16

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 18